reklama

Tenis je přepych, prohlásila Navrátilová. Do Wimbledonu nepojede poprvé od roku 1973

Martina Navrátilová s trofejí pro vítězku Wimbledonu v roce 1985, kdy získala svůj šestý z celkem devíti triumfů ve dvouhře Martina Navrátilová s trofejí pro vítězku Wimbledonu v roce 1985, kdy získala svůj šestý z celkem devíti triumfů ve dvouhře autor: Reuters
Zrušení Wimbledonu nebylo pro legendární tenistku Martinu Navrátilovou překvapení, protože si neuměla představit, jak by se travnatý grandslam za současné pandemie koronaviru konal.

Přesto byla devítinásobná vítězka dvouhry na trávě v All England Clubu smutná, když pořadatelé ve středu zrušení slavného turnaje oznámili.

"Čekala jsem to, ale pořád to je tvrdá rána," řekla třiašedesátiletá Navrátilová ve videorozhovoru pro Tennis Channel s další bývalou světovou jedničkou Tracy Austinovou z USA.

Organizátoři londýnského grandslamu Wimbledon odvolali, jelikož turnaj hraný na trávě není možné jako třeba antukové Roland Garros přesunout. "Je to mrzuté," řekla Navrátilová, která ve Wimbledonu získala titul také sedmkrát i ve čtyřhře a čtyřikrát v mixu.

"Jezdila jsem tam každý rok od roku 1973 a ani jednou jsem nechyběla," podotkla česká rodačka. "Přišla ale tahle pandemie a zastavila celý svět," uvedla.

Tenisová sezona je zatím přerušena do půlky července. Není ale jisté zda se pak rozběhne, nebo bude návrat na kurty ještě odsunut. "Cílová čára je v nedohlednu. Nikdo neví, kdy a jak začít trénovat, ale všichni jsou na stejné lodi," řekla.

Sama si neumí představit, že by ji současná situace zastihla v době, kdy sama hrála. "Chtěla bych strašně hrát, jsem soutěživá s touhou jít si za svým cílem. A teď jste bez možnosti mít před sebou nějakou metu, protože nevíte, co bude."

Podle osmnáctinásobné grandslamové šampionky ve dvouhře je současná situace složitá pro všechny tenisty. "Mladí přicházejí o šanci nabírat zkušenosti a zlepšovat se v soubojích s lepšími," řekla Navrátilová. A poukázala i na situaci hrajících legend Švýcara Rogera Federera či Sereny Williamsové z USA. "Pro hráče, jako jsou oni, je čas nepřítel."

"Tenis je přepych a doufám, že jednou zase uvidíme všechny ty skvělé hráče znovu hrát. Ale teď jsou důležité bezpečnost a zdraví," řekla Navrátilová.

Výstřih Plíškové ze Slavíků i Ledecká v průhledném. Tak to sluší českým sportovkyním Výstřih Plíškové ze Slavíků i Ledecká v průhledném. Tak to sluší českým sportovkyním Prohlédněte zde
reklama