reklama

Tenis má nový skandál. Na vlastní zápasy údajně sázel vítěz Australian Open

Oliver Anderson. Oliver Anderson. autor: Reuters
Australská policie obvinila ze sázení na vlastní zápas Olivera Andersona, který loni vyhrál juniorské Australian Open. Anderson je považován za velký talent světového tenisu. S vyšetřovali prý plně spolupracuje. Aktuálně.cz nedávno přineslo exkluzivní zpověď českého tenisty, který mluví o tom, že je sázení na vlastní zápasy běžné.

Melbourne – Další tenista je obviněný z toho, že zmanipuloval své vlastní zápasy. Australská policie obvinila Olivera Andersona, úřadujícího vítěze juniorského Grand Slamu na Australian Open. Anderson je považován za velký talent světového tenisu.

Tisíce dolarů za úmyslně prohraný zápas. Sázkaři nabízejí pořád, hlavně Rusové, říká český tenista Tisíce dolarů za úmyslně prohraný zápas. Sázkaři nabízejí pořád, hlavně Rusové, říká český tenista Čtěte zde

Podle policie Anderson zmanipuloval vlastní zápas loni v říjnu na turnaji kategorie Challenger v australském Traralgonu. "Oliver plně spolupracuje, čeká na to, jak bude vyšetřování pokračovat," řekl médiím mluvčí Andersonovy rodiny.

Podle australských médií Anderson po dohodě se sázkařskými gangy schválně prohrál první set svého zápasu prvního kola na turnaji v Traralgonu. Celý zápas následně vyhrál.

Novináři z australského mediálního domu Fairfax Media mluvili s několika lidmi, kteří zápas viděli. Ti tvrdí, že na Andersonově výkonu nebylo nic podezřelého.

Aktuálně.cz nedávno přineslo exkluzivní výpověď českého tenisty, podle kterého je sázení na vlastní zápasy v tenise naprosto běžné. "Pořád mi píšou nějací sázkaři, hlavně Rusové," uvedl hráč s tím, že to platí o turnajích všech kategorií.

Potvrdil, že mohl prodat desítky až stovky svých zápasů, stačilo by pouze kývnout na nabídky sázkařů. Ví ale o řadě tenistů, včetně českých, kteří po dohodě se sázkaři záměrně prohráli zápas nebo třeba jednotlivý set či gem. Aktuálně.cz má hráčovu výpověď zaznamenanou, jeho totožnost se ale rozhodlo nezveřejnit.

Další rána pro tenisovou image. ITF potrestala dva umpirové rozhodčí za korupci Další rána pro tenisovou image. ITF potrestala dva umpirové rozhodčí za korupci Čtěte zde

To, že je sázení na vlastní zápasy běžné, loni napsaly i servery BBC a BuzzFeed. Podle nich se podezření ze zmanipulování zápasu v minulých letech objevilo u šestnácti hráčů z první padesátky světového žebříčku. Už dříve se v této souvislosti mluvilo o bývalém ruském tenistovi Nikolaji Davyděnkovi, který býval stabilním hráčem první desítky. Podezření se ale nikdy nepotvrdilo.

Nejnovější obvinění Olivera Andersona rozčílilo světového hráče číslo jedna Andyho Murrayho. "Kdokoliv je v tom zapojen, měl by ho stihnout ten nejpřísnější trest," řekl Murray.

reklama