reklama

Tenisová elita opět v Česku. Ostrava převzala čínský turnaj, který ovládla Plíšková

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Česko bude letos hostit další tenisový turnaj ženského okruhu WTA. Halový J&T Banka Ostrava Open 2020 na tvrdém povrchu bude náhradou za Čeng-čou s dotací 528.500 dolarů. Akce kategorie Premier se v Ostravar Areně uskuteční od 17. do 25. října. 

Šanci pořádat turnaj WTA dostalo Česko díky současné situaci v době koronavirové pandemie, kvůli které bylo zrušeno několik desítek turnajů, všechny původně plánované v Číně.

"Zároveň díky velmi dobrým zkušenostem a vysokému standardu organizace tenisových eventů, které se uskutečnily v pražských tenisových areálech v průběhu letošního léta," uvedli pořadatelé.

"Je to obrovské ocenění práce celého českého tenisu, který jako jeden z prvních v průběhu koronavirové pandemie dokázal v Evropě úspěšně spustit tenisové dění," řekl Tomáš Petera ze společnosti Perinvest Group, jenž se postará o organizaci turnaje.

Pořadatelství jí bylo svěřeno společností APG, která je držitelem licence turnajů Women's Tennis Association (WTA). "Je to velmi významný a složitý projekt, který chceme zvládnout navzdory krátkému času na přípravu," dodal Petera.

Vzhledem ke kategorii turnaje, na kterém budou hráčky usilovat o 470 bodů pro vítězku do žebříčku WTA, může do Ostravy přijet celá světová špička.

Turnaj v Čeng-čou, který se loni konal poprvé a triumfovala na něm Karolína Plíšková, byl původně plánován na 25. října až 1. listopadu. 

Česko hostilo v srpnu druhý turnaj okruhu WTA po koronavirové pauze. Na antuce pražské Sparty se uskutečnil Prague Open s dotací 225 tisíc dolarů a titul si odvezla Rumunka Simona Halepová.

Komentář: Prohrát není ostuda, škoda zbytečného konfliktu. Plíšková připomněla Vrbu Komentář: Prohrát není ostuda, škoda zbytečného konfliktu. Plíšková připomněla Vrbu Čtěte zde
reklama