reklama

Devět milionů pro hořící Austrálii. Tenisová federace se připojuje k vlně solidarity

Obří požáry v Austrálii Obří požáry v Austrálii autor: Reuters
K vlně solidarity s Austrálií zasaženou lesními požáry se připojila i Mezinárodní tenisová federace (ITF). Zastřešující sportovní organizace a pořadatelé tří zbylých grandslamů mimo Austrálii uvedli, že zemi hostící úvodní grandslam sezony věnují 400.000 amerických dolarů (devět milionů korun).

Peníze od ITF půjdou australskému Červenému kříži, jehož pracovníci pomáhají mimo jiné v evakuačních centrech. Kvůli rozsáhlým požárům na ploše větší než Česko přišlo v minulých měsících o život už 28 lidí a tisíce ztratily své domovy.

Australská tenisová federace, jež pořádá grandslam v Melbourne, spustila na pomoc zemi vlastní kampaň. V jejím rámci věnovali hráči účastnící se premiérového ročníku ATP Cupu, který vyvrcholil v neděli v Sydney, 500.000 dolarů (přes 11 milionů korun).

Někteří tenisté již v minulých dnech přislíbili darovat peníze například za nastřílená esa, což udělaly i Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Serena Williamsová se vzdala prize money za vítězství na turnaji v Aucklandu, mužské hvězdy Roger Federer a Rafael Nadal se zase krátce před startem Australian Open zúčastní charitativní exhibice.

Peníze nezasílají na pomoc Austrálii pouze tenisté, kteří mají k zemi i vzhledem k oblíbenosti tamního grandslamu blízko, ale například také basketbalisté či hráči kriketu. K pomoci ve výši 500 tisíc dolarů se zavázal i mistr světa formule 1 Lewis Hamilton, jehož dojal osud více než miliardy uhynulých zvířat v důsledku požárů.

reklama