reklama

Růžovky ztrácí. Tým Plíškové v tenisové Elite Trophy vede o bod

Karolína Plíšková na turnaji LiveScore Cup 2020 Karolína Plíšková na turnaji LiveScore Cup 2020 autor: Milan Kammermayer
Černý tým Karolíny Plíškové odskočil do dvoubodového náskoku v charitativní tenisové soutěži družstev Tipsport Elite Trophy. Díky bodům obou dvojčat, Kristýny a posléze také světové trojky Karolíny Plíškové, vede na pražské Štvanici nad růžovým výběrem Petry Kvitové 4:3 na zápasy.

Po propršené neděli dnes nejprve Tereza Martincová porazila na antuce v dohrávce Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou 6:4 a 6:2. V utkání nadějí sice zástupkyně Kvitové Linda Fruhvirtová zdolala Nikolu Bartůňkovou 6:2, 6:1, ale vedení vrátila černému týmu Kristýna Plíšková výhrou 6:2, 6:4 nad nejistou Alexandrovovou. Karolína Plíšková pak potvrdila roli favoritky v utkání s Barborou Strýcovou výhrou 6:2 a 6:3.

"Doufám, že nevím." České tenistky baví internet pokaženou pozvánkou na turnaj "Doufám, že nevím." České tenistky baví internet pokaženou pozvánkou na turnaj Čtěte zde

Také ve čtyřhře se naplnily papírové předpoklady, i když se bývalé deblové světové jedničky Krejčíková se Siniakovou proti dvojici Markéta Vondroušová, Martincová nadřely. Dvojnásobné grandslamové vítězky uspěly 6:1 a 7:6, přičemž vyrovnaný druhý set trval hodinu a domácí pár měl setbol.

Souboj Plíškové s 31. hráčkou dvouhry a druhou deblistkou světa Strýcovou byl vrcholem dne a úspěšnější v něm za 67 minut byla razantnější Plíšková. "Mělo to správný tenisový náboj. Začátek byl nijaký, tak dva dny jsem tady seděla, takže jsem to čekala, ale potom to byl docela dobrý tenis," řekla Plíšková v O2 TV.

Duel Martincové s 27. hráčkou žebříčku dvouhry WTA Alexandrovovou začal už v sobotu večer a byl za stavu 6:4, 2:1 kvůli bouřce přerušen. Deštivé počasí nedovolilo hrát ani v neděli a v dnešní dohrávce Martincová těžila z soupeřčiných chyb.

I Kristýna Plíšková využila nerozehranosti Alexandrovové. Dala deset es a odvrátila sedm z osmi brejkbolů. "Trošku jsem se toho bála, protože s ní mám negativní bilanci. Ale hrála jsem líp, než jsem čekala, a držel mě servis," řekla.

Patnáctiletá Fruhvirtová i za pomoci rad dvojnásobné vítězky Wimbledonu Kvitové souboji s Bartůňkovou dominovala. "Všechno byly základní a důležité rady, nezatěžovaly mě ničím složitým. Bylo to fajn," řekla Fruhvirtová.

První turnaj čtyřdílné série skončí čtyřmi zápasy v úterý.

Zápas Lindy Fruhvirtové proti Nikole Bartůňkové O2 TV Sport |  01:39

Charitativní turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy v Praze:

Černý tým Karolíny Plíškové - Růžový tým Petry Kvitové 4:3

Martincová - Alexandrovová 6:4, 6:2, Bartůňková - Fruhvirtová 2:6, 1:6, Kristýna Plíšková - Alexandrovová 6:2, 6:4, Karolína Plíšková - Strýcová 6:2, 6:3, Martincová, Vondroušová - Krejčíková, Siniaková 1:6, 6:7 (4:7).

reklama