reklama

Tenistka Ósakaová je podruhé vítězkou US Open, Azarenkovou udolala ve třech setech

Sep 12, 2020; Flushing Meadows, New York, USA; Naomi Osaka of Japan reacts during the third set against Victoria Azarenka of Belarus in the women's singles final match on Sep 12, 2020; Flushing Meadows, New York, USA; Naomi Osaka of Japan reacts during the third set against Victoria Azarenka of Belarus in the women's singles final match on autor: Reuters
Japonská tenistka Naomi Ósakaová se stala podruhé vítězkou US Open. Třetí grandslamový titul v kariéře získala po dnešní výhře ve finále v New Yorku nad Běloruskou Viktorií Azarenkovou 1:6, 6:3 a 6:3.

Dvaadvacetiletá Ósakaová navázala na tvrdém povrchu ve Flushing Meadows na předloňský triumf. Loni v Melbourne ovládla i Australian Open.

V žebříčku se hráčka žijící a trénující v USA posune na třetí místo a za vítězství získala šek na tři miliony dolarů, přes 67 milionů korun. Loni šampioni US Open obdrželi o 850 tisíc víc, ale letos jsou odměny kvůli pandemii koronaviru nižší. Turnaj se hrál za přísných bezpečnostních opatření a bez fanoušků.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 53,4 milionu dolarů):

Ženy:

Dvouhra - finále:

Ósakaová (4-Jap.) - Azarenková (Běl.) 1:6, 6:3, 6:3.

Triumfy vezou z New Yorku Ósakaová a poprvé Thiem. Projděte si program US Open Triumfy vezou z New Yorku Ósakaová a poprvé Thiem. Projděte si program US Open Prohlédněte zde
reklama