reklama

Tenisty tu nechceme. Majitelé bytů se vzbouřili proti účastníkům Australian Open

Melbourne Park, místo dějiště Australian Open Melbourne Park, místo dějiště Australian Open autor: Reuters
Pořadatelé Australian Open ustoupili od plánů na povinnou karanténu účastníků prvního grandslamu sezony v hotelu Westin. Podle agentury Reuters tak spolu s úřady učinili po protestech majitelů bytů v luxusním melbournském komplexu.

Tenisté původně měli jako součást opatření proti šíření koronaviru strávit v hotelu čtrnáct dní v karanténě. Proti se však postavili majitelé bytů kvůli obavám o své zdraví a také jim vadilo, že úřady a pořadatelé o ubytování zahraničních hráčů rozhodli bez jejich vědomí.

"Po debatě s majiteli hotelu a jeho současnými obyvateli i úřady zodpovědnými za boj s koronavirem bylo rozhodnuto, že hráči a jejich doprovod budou po příletu do Melbourne ubytováni jinde," uvedl hotel v prohlášení. Podle zástupců vlády státu Victoria bude pro karanténu tenistů a jejich doprovodu zajištěn jiný hotel.

Tenisová sezona odstartuje tento týden turnaji mužů v Delray Beach a v Antalyi, ženy začnou v Abú Zabí. Australian Open je na programu od 8. do 21. února.

"Nejsem tu od toho, abych se vám zalíbila." Cibulková provokuje postavou v mateřství "Nejsem tu od toho, abych se vám zalíbila." Cibulková provokuje postavou v mateřství Čtěte zde
reklama