reklama

Těžký los pro Berdycha. V Austrálii vyzve loňského semifinalistu Edmunda

Tomáš Berdych Tomáš Berdych autor: Reuters
Českého tenistu Tomáše Berdycha čeká na Australian Open hodně ostrý start. Jako nenasazený hráč dostal do prvního kola turnajovou třináctku a loňského semifinalistu prvního grandslamu Brita Kylea Edmunda. Petra Kvitová zase změří síly se Slovenkou Magdalénou Rybárikovou. Na Karolínu Plíškovou čeká kvalifikantka.

Finalista úvodního podniku sezony v Dauhá měl být po návratu na kurty postrachem mužského pavouka a jako momentálně 57. hráč světa mohl pro první zápas grandslamu dostat jednu z hvězd tenisové špičky. To los potvrdil. 

Proti Edmundovi má Berdych pozitivní bilanci. Odehráli proti sobě jediný zápas před třemi lety v Dauhá, kde český hráč kraloval ve dvou setech.

Berdych je nalosovaný do stejné čtvrtiny pavouka jako druhý nasazený Rafael Nadal, jehož na úvod čeká domácí držitel divoké karty James Duckworth. Aktuální světová jednička Novak Djokovič si počká na soupeře z kvalifikace.

Druhý z jistých českých účastníků v hlavní fázi turnaje Jiří Veselý se v prvním kole utká s Američanem Ryanem Harrisonem.

Česko-slovenská bitva čeká při grandslamovém startu na Petru Kvitovou, které los určil za první soupeřku Magdalénu Rybárikovou, s kterou má ale tenistka z Fulneku skvělou bilanci 6:1 na vzájemné zápasy.

Aktuální česká jednička Karolína Plíšková si musí na soupeřku počkat, protože vzejde z kvalifikace. Její dvojče Kristýna se utká s dvacetiletou Ruskou Annou Blinkovou.

Těžký los má Kateřina Siniaková, která pro postup do druhého kola musí překonat čerstvou vítězku Hopman Cupu Belindu Bencicovou ze Švýcarska.

Barbora Strýcová změří síly s Julií Putincevovou z Kazachstánu a Markéta Vondroušová s Ruskou Jevgenií Rodinaovou, se kterou zatím jediný vzájemný duel vyhrála.

Živě: Kvitová vs. Kerberová 6:4, 6:1. Češka v hvězdné bitvě rozdrtila světovou dvojku Živě: Kvitová vs. Kerberová 6:4, 6:1. Češka v hvězdné bitvě rozdrtila světovou dvojku Čtěte zde
reklama