reklama

Thiem organizuje turnaj elitních tenistů. Nejlepší osmičku pozval do Rakouska

Dominic Thiem vs. Rafael Nadal, čtvrtfinále Australian Open 2020 Dominic Thiem vs. Rafael Nadal, čtvrtfinále Australian Open 2020 autor: Reuters
Třetí hráč světového žebříčku Dominic Thiem uspořádá v červenci v Kitzbühelu tenisový turnaj, kterého se včetně něj zúčastní osm elitních hráčů.

Prvním potvrzeným soupeřem rakouské hvězdy na akci s názvem "Thiem's 7" je Francouz Gaël Monfils, aktuální světová devítka z Francie. Hrát se bude od 7. do 11. července července a tenisté si rozdělí prémie ve výši 300.000 eur (8 milionů korun), vítěz získá třetinu.

"Cíl je nabídnout hráčům zápasy v soutěžních podmínkách, které jdou v tréninku simulovat jen minimálně," uvedl v prohlášení Thiemův otec Wolfgang coby šéf pořadatelského týmu. Turnaj bude mít formát Turnaje mistrů se dvěma čtyřčlennými skupinami, semifinále a finále.

Turnaj bude další příležitostí pro přední hráče získat zápasovou praxi v době koronavirové pandemie. Už v minulém týdnu oznámil nejlepší světový tenista Novak Djokovič, že zorganizuje sérii exhibičních turnajů na Balkáně. Adria Tour začne 13. června v Djokovičově rodném Bělehradě a skončí 5. července v bosenském Sarajevu. K účastníkům patří i Thiem. Výtěžek z aktivity srbského tenisty má jít na charitu.

Profesionální tenisová sezona je kvůli šíření nemoci covid-19 zastavená minimálně do konce července, pauza se ale vzhledem k omezeným možnostem cestování očekává delší.

reklama