reklama

Titul v Miami patři Bartyové. Obhájkyni vzdala kvůli kotníku finále Andreescuová

Bianca Andreescuová se svíjí na kurtu v bolestech ve finále turnaje v Miami, které musela kvůli zranění kotníku vzdát Bianca Andreescuová se svíjí na kurtu v bolestech ve finále turnaje v Miami, které musela kvůli zranění kotníku vzdát autor: Reuters
Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová obhájila v Miami titul z roku 2019, kdy se turnaj vzhledem k loňskému zrušení kvůli koronaviru hrál naposledy. Ve finále Australance vzdala za stavu 3:6, 0:4 Kanaďanka Bianca Andreescuová, jež si poranila kotník.

Čtyřiadvacetiletá Bartyová získala jubilejní desátý titul na WTA Tour a druhý letošní po přípravném turnaji v Melbourne před Australian Open.

Bartyová hrála poprvé od loňského února mimo Austrálii a málem vypadla hned ve svém prvním zápase, v němž odvrátila mečbol Slovence Kristíně Kučové.

Turnajová osmička Andreescuová se zranila v úvodu druhého setu při špatném došlapu. Kotník si nechala obvázat a ještě zkusila pokračovat, po prohraném čtvrtém gamu však s pláčem vzdala.

"Takhle jsem rozhodně končit nechtěla. Ale i tak jsem vděčná za finále," řekla Andreescuová. Bartyová popřála soupeřce brzké uzdravení.

"Doufám, že ti to moc nepoznamená další sezonu. Jsem si jistá, že nás v budoucnu čeká hodně dobrých a snad bezproblémových zápasů," uvedla australská jednička.

V mužském finále se v neděli střetnou o nejcennější titul svých kariér Ital Jannik Sinner a Polák Hubert Hurkacz.

Tátův obraz v Americe? Neznají ani Agassiho, směje se Novák junior a sní o okruhu Tátův obraz v Americe? Neznají ani Agassiho, směje se Novák junior a sní o okruhu Čtěte zde
reklama