reklama

To je snad nejtěžší los, ví Plíšková. Šokoval ji pomalý kurt. Aspoň to nepodcením, uklidňuje se

Karolína Plíšková v prvním kole Wimbledonu. Karolína Plíšková v prvním kole Wimbledonu. autor: Reuters
Magdaléna Rybáriková, to je postrach Karolíny Plíškové ve druhém kole Wimbledonu. Slovenka bude hodně nebezpečná. jedna z největších favoritek turnaje spoléhá na rady trenéra Davida Kotyzy.

Londýn (od zvláštního zpravodaje) - Soupeřku pustila jen ke dvěma brejkbolům, ztratila pouhých pět her. A suverénně postoupila do druhého kola Wimbledonu.

Karolína Plíšková v All England Clubu vyrovnala své maximum, ovšem kýžené uklidnění nepřišlo. Před druhým kolem naopak cítí světová trojka velký respekt.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Nejen kvůli nebezpečné soupeřce. I vinou překvapivě pomalé trávy. "Bylo to hrozně pomalé. Snad budu hrát ve druhém kole na rychlejším kurtu," zadoufala Plíšková po snadné výhře nad Ruskou Jevgenijí Rodinovovou.

S výkonem byla spokojená. O to víc, že povrch rozhodně nehrál pro ni. Češka musela hodně do kolen, míče neskákaly vysoko. "Dala jsem sice nějaká esa, ale to muselo být přesně na lajnu. Jinak se hodně hrálo, tolik výměn snad není ani na betonu," kroutila hlavou.

Soupeřka pro druhé kolo? Magdalena Rybáriková ze Slovenska. Podle všeho těžká, přetěžká výzva. "Mám velký respekt. Na trávu je to snad ten nejtěžší los. Má hru, která není příjemná pro nikoho. Nehrály jsme spolu, ale vím, že umí být opravdu nebezpečná. Obzvlášť teď, když se vrací zpět po zranění. Je připravená, udělala pár cenných výher. Hraje hodně slajzů, kraťasů, dobře servíruje a je i dobrá na síti," vyjmenovala Češka silné stránky osmadvacetileté soupeřky.

Lékař Kvitové narušil wimbledonskou etiketu, fanoušky zase nadchl tenisový Maradona Lékař Kvitové narušil wimbledonskou etiketu, fanoušky zase nadchl tenisový Maradona Čtěte zde

"Snad David něco vymyslí," naznačila Plíšková, že bude spoléhat na rady kouče Kotyzy.

A také na své vlastní rostoucí sebevědomí. Před pár lety by totiž na takovém povrchu hrála mnohem hůř. Její pohybové umění šlo v posledních měsících výrazně nahoru.

"Nikdy nebudu žádná laňka, ale zlepšilo se to. Spoustu míčů už doběhnu, vyberu, víc chodím do kolen. Však jsem také chodila z posilovny skoro o holi," prozradila českým novinářům v Londýně. 

Wimbledonský atentát. Del Potro a Kokkinakis si dělali živý terč z rozhodčího Wimbledonský atentát. Del Potro a Kokkinakis si dělali živý terč z rozhodčího Čtěte zde

I proto věří, že její hra bude na Rybárikovou stačit. "Nakonec je ten povrch pro všechny stejný. Když budu hrát agresivně, půjde to," řekla. "Vlastně je to dobře, že mám takový los. Aspoň nic nepodcením," uklidňovala se pětadvacetiletá hráčka. 

Ve hře je nejen vylepšení vlastního maxima v All England Clubu, ale také blížící se vidina postu světové jedničky. Jak známo, bude jí v případě, že Němka Kerberová nedojde do finále a Rumunka Halepová do semifinále.

"To opravdu není něco, co bych měla v hlavě," zopakovala poněkolikáté. "Chci jen vyhrávat zápasy, jeden po druhém." Přesto cítí zvýšený tlak. "To ano. Přiznám, že jsem byla před zápasem a na jeho začátku hodně nervózní," řekla Plíšková.

Venus se na Wimbledonu rozplakala. Každé trauma je těžké, podpořila ji Kvitová Venus se na Wimbledonu rozplakala. Každé trauma je těžké, podpořila ji Kvitová Čtěte zde
reklama