reklama

Tohle bude předčasné semifinále, hlásí Schettová. Kvitová se totiž popere s estonskou ranařkou

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: ČTK
Petru Kvitovou čeká ve třetím kole French Open až nečekaně těžká soupeřka.

Paříž/Praha - Tahle cesta za případným 14. vítězstvím v řadě rozhodně nebude jednoduchá. Petra Kvitová se v dnešním třetím kole French Open utká s nevyzpytatelnou Estonkou Anett Kontaveitovou a i podle expertů to bude opravdu řádná bitva.

"Kdyby se turnajový pavouk vyvíjel jinak, mohl by tohle klidně být čtvrtfinálový nebo i semifinálový zápas," nechala se slyšet expertka Eurosportu a bývalá hráčka Barbara Schettová.

Česká tenistka moc dobře ví, co je dvaadvacetiletá soupeřka zač, utkaly se už dvakrát. Oba zápasy rodačka z Fulneku vyhrála, ale naposledy letos v Madridu se hodně nadřela. V osmifinále porazila nynější 24. hráčku světa až ve třech setech.

"Petra má skvělý rok, je velmi agresivní a je vidět, že na sobě hodně pracuje a cítí se na kurtu komfortně. I proto favorizuji na postup právě ji, hraje sebevědomě, získává ze servisu body skoro zadarmo a má předpoklady pro to, aby šla na tomto turnaji daleko," předpovídá někdejší rakouská tenistka.

Estonka ale minimálně na antuce má zbraně, kterými trápí i ty nejlepší hráčky světa. Letos na tomto povrchu vyhrála 11 zápasů a prohrála jen čtyři. Přehrála Venus Williamsovou či Caroline Wozniackou. Soupeřky dokáže přetlačit hrubou silou jako správná ranařka i solidním pohybem od základní čáry.

"Obě si uvědomují, kde teď jsou. Obě si jsou na kurtu jisté, sžily se s podmínkami. Může se stát cokoli, ale očekávám výborný zápas," nechala se slyšet bývalá sedmá hráčka světa.

Favoritkou ale bude i tak Češka, která drží osmou příčku v žebříčku, zatímco Estonka se pohybuje až ve třetí desítce.

"Jak jsem řekla, věřím Kvitové, je zkušenější a myslím, že je připravená na další velký výsledek. Ale klidně to může být na tři sety," dodala Schettová.

Boj o osmifinále začne nejdříve někdy po páté hodině odpolední a deník Aktuálně.cz vám ho přinese v on-line reportáži.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde
reklama