reklama

Tomic se v Čcheng-tu po třech letech dočkal titulu, do finále prošel z kvalifikace

Bernard Tomic of Australia serves to Richard Gasquet of France during their match at the U.S. Open Championships tennis tournament in New York, September 5, 2015. REUTERS Bernard Tomic of Australia serves to Richard Gasquet of France during their match at the U.S. Open Championships tennis tournament in New York, September 5, 2015. REUTERS autor: Reuters
Ještě před nedávnem se Tomic nacházel ve třetí stovce žebříčku. Teď si ale připsal čtvrtý titul v kariéře.

Čcheng-tu - Australský tenista Bernard Tomic na turnaji v Čcheng-tu došel z kvalifikace až k titulu. Ve finále dnes porazil 6:1, 3:6 a 7:6 nejvýše nasazeného hráče Fabia Fogniniho z Itálie a na okruhu ATP triumfoval po tříleté pauze.

Bývalý sedmnáctý hráč světa Tomic, který se po řadě kontroverzních eskapád propadl až na 243. místo žebříčku a momentálně mu patří 123. příčka, vyhrál první set jednoznačně 6:1. Fognini ale ve druhé sadě srovnal krok a v tie-breaku si vypracoval čtyři mečboly, které však Tomic odvrátil a sám svůj první proměnil.

Pětadvacetiletý Tomic, který se ve finále představil po dvou letech, si připsal čtvrtý titul v kariéře a první od triumfu v červenci 2015 v Bogotě. Třináctý hráč světa Fognini naopak po třech vítězstvích prohrál první finále v sezoně.

reklama