reklama

Totožnost se provalila, trefenou rozhodčí šikanují na sítích. Djokovič ji hájí

Incident, na který tenisová historie jen tak nezapomene. Reuters |  01:32
Všeobecná snaha zatajit jméno čárové rozhodčí nakonec vyšla naprázdno. Žena, kterou v osmifinále US Open nešťastně trefil míčkem do krku největší favorit turnaje Novak Djokovič, se stává obětí internetové šikany. Její sociální sítě zaplavily nenávistné komentáře.

Tradičně velmi oddaní, místy až fanatičtí fanoušci Novaka Djokoviče, podobně jako zhrzení sázkaři, kteří si vsadili na další grandslamový titul srbského favorita, nemají po šokující diskvalifikaci se sudí žádné slitování.

Komentář: Srbové zuří, Djokovič ale není oběť. Vztek je jeho zbraní i prokletím Komentář: Srbové zuří, Djokovič ale není oběť. Vztek je jeho zbraní i prokletím Čtěte zde

"Je mi extrémně líto, že jsem jí způsobil takový stres. Tak nechtěné. Tak špatné. Nebudu zveřejňovat její jméno, abych respektoval její soukromí," vzkazovala světová jednička po diskvalifikaci a bleskovém útěku z New Yorku.

Jenže totožnost rozhodčí přece jen odhalila některá média. Příznivci srbského šampiona pak vzali její profily na sociálních sítích útokem.

Přejí si, aby "shnila v pekle", nevybíravě naznačují, že bolest po zásahu míčkem předstírala, obviňují ji z alkoholismu a vulgárně nadávají.

Sám Djokovič proto přispěchal s dalším prohlášením. Poděkoval za podporu, které se mu od fanoušků dostává, ale zároveň je vyzval k větší ohleduplnosti vůči rozhodčí.

"Děkuji vám za pozitivní vzkazy. Ale prosím, pamatujte na to, že čárová rozhodčí také potřebuje podporu naší komunity. Neudělala nic špatného. Žádám vás, abyste ji v těžkých chvílích podpořili. Díky těmto momentům rosteme a stáváme se silnějšími," vzkázal třiatřicetiletý tenista.

Djokoviče už nehájí ani Becker, Kyrgios zase provokuje. Svět reaguje na tenisový šok Djokoviče už nehájí ani Becker, Kyrgios zase provokuje. Svět reaguje na tenisový šok Prohlédněte zde

V New Yorku měl Djokovič útočit na svůj již osmnáctý grandslamový titul, kterým by se v historických tabulkách dostal o jeden triumf za Španěla Rafaela Nadala a o dva za Švýcara Rogera Federera.

Odborníci nepochybovali o tom, že se mu to povede, při neúčasti právě Nadala i s Federerem neměl srbského favorita nikdo jiný ohrozit. Djokovič letos na kurtech exceluje a do nedělního nešťastného incidentu vyhrál všech 26 duelů.

Americká tenisová organizace mezitím dala čárové rozhodčí volno, nechala ji odpočívat na hotelu pod lékařským dohledem. "Do práce se vrátí, až ona sama i doktor rozhodnou, že je na to pravá chvíle," oznámil mluvčí turnaje.

reklama