reklama

Trenérská rošáda českých tenisových hvězd. Kvitová se domluvila s Vaňkem, Plíšková zase s Kotyzou

Karolína Plíšková a Petra Kvitová ve finále turnaje v Sydney 2015 Karolína Plíšková a Petra Kvitová ve finále turnaje v Sydney 2015 autor: Reuters
Novým trenérem tenistky Petry Kvitové se stal Jiří Vaněk, který se po sezoně rozloučil s Karolínou Plíškovou. Nejvýše postavená Češka v žebříčku WTA Plíšková zase navázala spolupráci s bývalým trenérem Kvitové nebo Caroliny Wozniacké Davidem Kotyzou.

Praha – Dvě nejlepší české tenistky už mají nové trenéry. Světová šestka Karolína Plíšková angažovala Davida Kotyzu, bývalého kouče Petry Kvitové. Dvojnásobnou vítězku Wimbledonu Kvitovou naopak povede Jiří Vaněk, který se v půlce listopadu rozešel s letošní finalistkou US Open Plíškovou. ČTK informaci potvrdil mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal.

Tenisové trenérské rošády pokračují: Kouče si vyměnili i Nadal s Raonicem Tenisové trenérské rošády pokračují: Kouče si vyměnili i Nadal s Raonicem Prohlédněte zde

Kvitová ukončila spolupráci s Kotyzou po letošním Australian Open po sedmi letech, Plíšková a Vaněk se dohodli na rozchodu po dvou a půl letech.

Kotyza chce pro Plíškovou další úspěchy

"Těším se na změnu a věřím, že mi David pomůže posunout se ještě výš," uvedla Karolína Plíšková v tiskové zprávě. "Nabídka od Káji mě potěšila. Zároveň ji beru jako závazek, aby sezona 2016 nebyla její nejúspěšnější," uvedl Kotyza.

Plíšková trénovala pod Vaňkem od předloňského Wimbledonu. Od té doby získala pět turnajových titulů a osmkrát hrála finále včetně zářijového US Open. Po něm byla chvilku i světovou pětkou a v říjnu si poprvé zahrála Turnaj mistryň. Poté pomohla českému týmu získat fedcupový hattrick.

Kvitová s Čermákem dlouho nevydržela

Kvitová, aktuálně 11. hráčka žebříčku WTA, byla po rozchodu s Kotyzou chvilku bez kouče a následně s Františkem Čermákem, s nímž skončila po US Open. Po špatné první půlce roku získala olympijský bronz v Riu a vyhrála turnaje ve Wu-chanu a Elite Trophy v Ču-chaji.

Final Four na neutrální půdě? Tenistky nechápou nový nápad ITF. Nikomu to neprospěje, říkají Final Four na neutrální půdě? Tenistky nechápou nový nápad ITF. Nikomu to neprospěje, říkají Čtěte zde

Bývalá světová dvojka si chtěla trenéra najít do konce roku a využila toho, že byl Vaněk najednou volný. "Pracovat s Jirkou začneme ve druhé polovině prosince. Jsem ráda, že celou přípravu na sezonu absolvuji s novým trenérem," řekla Kvitová.

Bývalý 74. hráč žebříčku dvouhry ATP Vaněk bere spojení s Kvitovou, hrající na rozdíl od Karolíny Plíškové levou rukou, jako další příležitost. "Práce s Petrou bude hodně zajímavá. Je to hráčka, která patří do první světové desítky," řekl osmatřicetiletý Vaněk.

A vrátil se ještě ke konci s Plíškovou. "Není to tak, že se mnou ukončila spolupráci Kája. A v žádném případně důvodem konce naší spolupráce nebyla neshoda na financích," uvedl v tiskové zprávě.

reklama