Tři překvapivá vyřazení v jeden den. Murray, Wawrinka a Raonic dohráli v prvním kole

Andy Murray podlehl ve dvou setech Jordanu Thompsonovi z Austrálie. Andy Murray podlehl ve dvou setech Jordanu Thompsonovi z Austrálie. autor: Reuters
Tenisový turnaj v londýnském Queen's Clubu přišel v jediný den o tři nejvýše nasazené hráče. Andy Murray nestačil na Australana Thompsona a vypadli také Stan Wawrinka s Milosem Raonicem.

Londýn - První nasazený Andy Murray skončil na tenisovém turnaji v Londýně nečekaně hned v úvodním kole. Domácí obhájce titulu nezvládl duel s Australanem Jordanem Thompsonem a 90. hráči světového žebříčku podlehl 6:7, 2:6. Završil tak pohromu favoritů, neboť první zápas dnes v Queen's Clubu nezvládli ani druhý nasazený Švýcar Stan Wawrinka a trojka Milos Raonic z Kanady.

Kvitová se na trávu vrátila vítězně, Šafářová odvrátila proti Cibulkové dva mečboly Kvitová se na trávu vrátila vítězně, Šafářová odvrátila proti Cibulkové dva mečboly Čtěte zde

Wimbledonský šampion Murray předvedl hlavně ve druhém setu hru plnou nepřesností a Australan výhru korunoval po hodině a tři čtvrtě esem. Pětinásobný vítěz z Queen's Clubu, jenž před turnajem přislíbil veškeré vyhrané prémie na pomoc obětem požáru londýnské výškové budovy Grenfell Tower, tak do fondu převede jen 13.595 eur (358 tisíc korun) za účast v prvním kole.

Thompson přitom po prohře ve finále kvalifikace v hlavní soutěži ani startovat neměl a místo v pavouku získal až dnes ráno místo zraněného Aljaže Bedeneho. "Je to rozhodně největší výhra v mojí kariéře. Určitě jsem nečekal, že tu dnes vyhraju ve dvou setech," řekl na kurtu Australan.

Wawrinka, jenž v Londýně startoval poprvé od finálové porážky na French Open, podlehl Felicianu Lópezovi ze Španělska 6:7, 5:7. Loňský finalista z Queen's Clubu a z Wimbledonu Raonic nevyužil ani jeden z devíti brejkbolů a ztratil vyrovnaný duel s Australanem Thanasim Kokkinakisem ve dvou tie-breacích.