Tři překvapivá vyřazení v jeden den. Murray, Wawrinka a Raonic dohráli v prvním kole

20. 6. 2017 20:03
Tenisový turnaj v londýnském Queen's Clubu přišel v jediný den o tři nejvýše nasazené hráče. Andy Murray nestačil na Australana Thompsona a vypadli také Stan Wawrinka s Milosem Raonicem.
Andy Murray podlehl ve dvou setech Jordanu Thompsonovi z Austrálie.
Andy Murray podlehl ve dvou setech Jordanu Thompsonovi z Austrálie. | Foto: Reuters

Londýn - První nasazený Andy Murray skončil na tenisovém turnaji v Londýně nečekaně hned v úvodním kole. Domácí obhájce titulu nezvládl duel s Australanem Jordanem Thompsonem a 90. hráči světového žebříčku podlehl 6:7, 2:6. Završil tak pohromu favoritů, neboť první zápas dnes v Queen's Clubu nezvládli ani druhý nasazený Švýcar Stan Wawrinka a trojka Milos Raonic z Kanady.

Wimbledonský šampion Murray předvedl hlavně ve druhém setu hru plnou nepřesností a Australan výhru korunoval po hodině a tři čtvrtě esem. Pětinásobný vítěz z Queen's Clubu, jenž před turnajem přislíbil veškeré vyhrané prémie na pomoc obětem požáru londýnské výškové budovy Grenfell Tower, tak do fondu převede jen 13.595 eur (358 tisíc korun) za účast v prvním kole.

Thompson přitom po prohře ve finále kvalifikace v hlavní soutěži ani startovat neměl a místo v pavouku získal až dnes ráno místo zraněného Aljaže Bedeneho. "Je to rozhodně největší výhra v mojí kariéře. Určitě jsem nečekal, že tu dnes vyhraju ve dvou setech," řekl na kurtu Australan.

Wawrinka, jenž v Londýně startoval poprvé od finálové porážky na French Open, podlehl Felicianu Lópezovi ze Španělska 6:7, 5:7. Loňský finalista z Queen's Clubu a z Wimbledonu Raonic nevyužil ani jeden z devíti brejkbolů a ztratil vyrovnaný duel s Australanem Thanasim Kokkinakisem ve dvou tie-breacích.