reklama

Turnaj tenistek se v ostravské hale uskuteční koncem září

Loňská vítězka Aryna Sabalenková Loňská vítězka Aryna Sabalenková autor: Reuters
Druhým rokem se v Ostravě uskuteční tenisový turnaj žen okruhu WTA. Organizátoři akce J&T Banka Ostrava Open 2021 oznámili, že podnik kategorie 500 se bude hrát v Ostravar Areně od 20. do 26. září.

"Velice nás těší, že jsme si získali důvěru WTA. Při organizaci letošního ročníku se řešila zejména termínová listina a náš turnaj bude jediný kategorie WTA 500 v daném termínu, předpokládáme tedy opět velmi silné startovní pole," uvedl v tiskové zprávě šéf organizačního štábu Tomáš Petera ze společnosti Perinvest Group.

Lidé žárlí na to, jak je dokonalý. Trenér Vajda nechápe negativní obraz Djokoviče Lidé žárlí na to, jak je dokonalý. Trenér Vajda nechápe negativní obraz Djokoviče Čtěte zde

Chybět by neměly přední české tenistky, kterým se letos daří. Na Australian Open se Karolína Muchová probojovala do semifinále, vítězkou grandslamového Roland Garros se stala Barbora Krejčíková, ve finále Wimbledonu hrála Karolína Plíšková a o medaili na olympiádě v Tokiu bojuje Markéta Vondroušová. "V loňském roce se všechny jmenované v Ostravě objevily a jejich účast je samozřejmě i přáním pro letošní ročník," uvedli pořadatelé.

Loni ostravský turnaj v upraveném kalendáři WTA nahradil čínské dějiště Čeng-čou, byl v kategorii Premier a hrál se koncem října. Královnou se stala Běloruska Aryna Sabalenková, která ovládla dvouhru a v páru s Belgičankou Elise Mertensovou i čtyřhru.

Kvůli koronaviru se před rokem hrálo bez diváků. Letos pořadatelé doufají, že se fanoušci do hlediště dostanou. "V co největšímu počtu. Po dlouhém lockdownu si určitě zaslouží zažít atmosféru takového podniku na vlastní kůži. Teoreticky bychom mohli naplnit celou halu, plánujeme proto přiblížit tomuto cíli i ceny vstupenek," řekl Petera.

Česko tak stejně jako loni uspořádá dva turnaje nejvyššího ženského okruhu. Červencový Livesport Prague Open v areálu Sparty ve Stromovce vyhrála Krejčíková.

reklama