reklama

Tým Bucie se zahalil aurou neporazitelnosti. Za zlatým hattrickem ho dotáhly nekončící legrácky

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová autor: Reuters
Česko-americký tenisový pár Lucie Šafářová, Bethanie Matteková-Sandsová v posledních týdnech a měsících válcuje jeden pár za druhým. Vyhrál tři turnaje v řadě a dohromady 16 zápasů. To z něj dělá favorita blížícího se Turnaje mistryň v Singapuru. Hráčky si to ale vůbec nepřipouští. Hlavním faktorem pro ně zůstává se tenisem bavit. A to jim jde skvěle.

Peking - Jako by tři čtvrtě sezony táhly svůj parní válec někam vysoko na kopec, pak konečně naskočily a pustily to šusem dolů. Tenistky Lucie Šafářová a Američanka Bethanie Matteková-Sandsová, které si říkají tým "Bucie", ovládly v neděli třetí turnaj v řadě a šňůru neporazitelnosti natáhly už na 16 zápasů.

Deblová jízda Šafářové nekončí! S Mattekovou-Sandsovou získaly v Pekingu už třetí titul v řadě Deblová jízda Šafářové nekončí! S Mattekovou-Sandsovou získaly v Pekingu už třetí titul v řadě Čtěte zde

S přihlédnutím na průběh letošního roku se to zdá neuvěřitelné. Česká hráčka prožila těžký loňský podzim a zimu. Dostávala se z vleklého zranění a na kurty se mohla vrátit až v březnu. Po tak dlouhém výpadku byl rozjezd hodně rozpačitý a brněnská rodačka se především v singlu nemohla dlouho chytit.

Matteková-Sandsová však byla trpělivá a v období, kdy se její parťačka zdravotně i tenisově hledala, se mezitím rozehrávala s krajankou Coco Vadewegheovou, se kterou se potřebovaly sladit na blížící se olympijské hry.

A americkému duu se nevedlo zle, společně ovládly turnaj v Indian Wells. Možná právě tento vítězný duch pak vlil do žil potřebnou energii i Šafářové a s Mattekovou-Sandsovou následně vyhrály podnik v Miami a v Charlestonu se protáhly do finále.

Jenže to byl konec dobrých zpráv. Od května se česko-americká dvojka trápila. Na French Open i Wimbledonu se loučily už v první kole. Stroj na vítězství se zastavil a nepodařilo se ho nahodit až do olympiády.

Z ní si obě dívky přivezly medaili. Američanka zlato z mixu, Češka bronz z deblu po boku Barbory Strýcové. Možná právě tyhle blyštivé brazilské suvenýry jim zase vrátily na tváře nesmazatelné úsměvy, kterou jsou pro tento pár typické.

3 titul v řadě pro #teambucie!!! 🏆🏆🏆🔥👍🏻💪🏻 Vítězky na #chinaopen! Po měsíci v Asii je čas jet chvíli domů! Pěkný start týdne vám všem! 😘 3rd title in row for #teambucie!!!🏆🏆🏆🔥👍🏻💪🏻! Champs of #chinaopen! Thank you all my chiness fans for all those cute presents and cheering! See you nexr year! Have a great start of new week everyone! 😘

Zveřejnil(a) Lucie Safarova dne 10. Říjen 2016

Od US Open zase společně září, vítězí v jednom zápase za druhým. Získaly třetí granslamový titul a vyhrály i dvě následující asijské zastávky. Šafářová už sice nemá v týmu trenéra Roba Steckleyho, který byl pro každou špatnost a s veselou dvojkou ještě točil zábavná videa, evidentně si vystačí samy.

"Jako na každém turnaji se skvěle bavíme na kurtu i mimo něj. Užíváme si to od rozcvičení, až po večeři a masáž nohou, což se projevuje na naší hře," řekla po vítězném finále v Pekingu Matteková-Sandsová.

Plíšková už je světovou pětkou, znovu si polepšila i Šafářová Plíšková už je světovou pětkou, znovu si polepšila i Šafářová Čtěte zde

Skvěle k sobě pasují. Šafářová jako ta rozumnější, klidnější, ale věčně optimistická, zatímco Američankaje rozdivočelý živel, který pořád musí vymýšlet nějaké vtípky.

"Nevyvíjíme na sebe žádný tlak a nepřemýšlíme, kdy už ta šňůra skončí. Prostě se jen bavíme tenisem a užíváme si, v tom to je," vysvětluje rodačka z Minnesoty.

Nevadí jim, že spolu kvůli dešti v Pekingu musí trávit sedm hodin čekáním na zápas. Dojdou si na nehty, popovídají si u kávy, jsou to prostě velké kamarádky. Funguje jim to ve všech směrech.

Místo Turnaje mistryň řeší oblečení a hotel

"A jestli kamarádky nejsme, tak to ale sakra dobře hrajeme, v takovém případě bych měla přemýšlet nad změnou zaměstnání," zavtipkovala před novináři po US Open americká hráčka.

Turnaj v Pekingu, finále čtyřhry: Šafářová, Matteková-Sandsová Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová Foto: Reuters

Jejich podzimní jízda jim zaručila účast na Turnaji mistryň a rázem se řadí k velkým favoritkám na celkové vítězství. Vždyť dvakrát za sebou porazily i aktuální pár číslo jedna Garciaová, Mladenovicová a samy jsou světovými trojkami.

"Zatím jsem o Turnaji mistryň moc nepřemýšlely. Bavily jsme se o tom, co si vezmeme na sebe, v jakém hotelu budeme bydlet, ale je pravda, že tam asi budeme hrát i trochu tenis," nepolevuje v nadsázce Matteková-Sandsová.

"Ne, teď vážně, je to velká čest si znovu v Singapuru zahrát, budou tam nejlepší páry světa. Ale pro nás se nic nemění, opět si to pojedeme užít a zahrát nejlépe, jak dovedeme," dodala.

#champagne #bottomsup with @lucie.safarova 🏆🏆🏆 @chinaopen @wta

Zveřejnil(a) Bethanie Mattek-Sands dne 09. Říjen 2016
reklama