reklama

"Jsem šokována." Kontroverzní tenisová hvězda měla pozitivní dopingový test

Dajana Jastremská Dajana Jastremská autor: Reuters
Devětadvacátá tenistka světového žebříčku Dajana Jastremská má kvůli dopingovému nálezu zastavenou činnost.

Podle mezinárodní federace ITF odevzdala v listopadu při mimosoutěžní kontrole vzorek moči se zakázanou látkou mesterolon. Práva odvolat se proti dočasné suspendaci zatím dvacetiletá Ukrajinka nevyužila.

Jastremská patří k největším talentům na okruhu WTA, vyhrála už tři turnaje. V žebříčku se dostala loni na 21. místo, o rok dříve ve Wimbledonu překvapila postupem do čtvrtého kola.

Mezi hráčkami má ale i poměrně kontroverzní pověst. Podle některých často úmyslně zdržuje zápas a snaží se rozhodit soupeřky tím, že se nechává ošetřovat, i když není zraněná.

Rozruch loni vyvolala i fotkami, na nichž ukazovala, jak by vypadala jako černoška.

Antidopingová pravidla porušila podle ITF 24. listopadu. Kvůli vyšetřování případu může přijít o Australian Open, byť začne se zpožděním až 8. února.

"Činnost má dočasně pozastavenou od 7. ledna," uvedla tenisová federace. Jastremská vědomé užití dopingu popřela, podle ní se může jednat o kontaminaci.

"Jsem ohromena a šokována. Zejména vzhledem k tomu, že o dva týdny dříve během turnaje v Linci jsem byla testována negativně. Po tomto posledním turnaji v roce jsem přestala trénovat a odpočívala," uvedla v prohlášení.

"V moči byla nalezena velmi nízká koncentrace metabolitu mesterolonu a ve spojitosti s předchozím negativním testem mi odborníci řekli, že výsledek může mít spojitost s kontaminací," dodala.

Když prohrává, zavolá si doktora. Známá ukrajinská simulantka vytočila i Wozniackou Když prohrává, zavolá si doktora. Známá ukrajinská simulantka vytočila i Wozniackou Čtěte zde
reklama