reklama

V Atlantě je neporazitelný. Isner tu už popáté vyhrál tenisový turnaj na betonu

John Isner John Isner autor: Reuters
Americký tenista splnil roli nasazené jedničky a ve finále porazil krajana Ryana Harrisona.

Atlanta - Americký tenista John Isner vyhrál popáté v kariéře turnaj v Atlantě. Wimbledonský semifinalista v nedělním finále porazil 5:7, 6:3 a 6:4 krajana Ryana Harrisona.

Třiatřicetiletý Isner splnil roli nasazené jedničky a zařadil se do elitní skupiny amerických tenistů, kteří vyhráli alespoň pětkrát stejný turnaj ATP Tour. Před ním to dokázaly jen legendy Jimmy Connors, John McEnroe, Pete Sampras a Andre Agassi.

Isner obhájil loňský titul a triumfoval v Atlantě popáté za posledních šest let, ale ve finále tahal dlouho za kratší konec. Osmý nasazený Harrison byl lepší v prvním setu a na začátku druhého, nedokázal však proti 208 cm vysokému soupeři využít čtyři brejkboly. Isner naopak svou jedinou šanci na brejk proměnil, získal druhou sadu a psychickou výhodu si podržel i do rozhodujícího setu.

"Dnes jsem měl štěstí. Měl jsem jen jednu šanci a zahrál jsem dobrý míček a díky tomu jsem získal druhý set. Tak to v našem sportu někdy chodí," uvedl Isner, jenž se v Atlantě cítí jako doma i díky tomu, že v Georgii studoval na univerzitě. "Cítím se tu opravdu velmi dobře a to mi pomáhá i na kurtu," potvrdil po zisku 14. titulu v kariéře.

Isner hrál v Atlantě osmé finále při svém devátém startu na turnaji. V ročnících 2013-15 a 2017-18 získal titul, v letech 2010-11 a 2016 prohrál ve finále a v roce 2012 ho zastavil v semifinále pozdější šampion Andy Roddick.

Sportovnímu létu vládnou svatby. Praštila do toho Plíšková, Hingisová i brankář Rittich Sportovnímu létu vládnou svatby. Praštila do toho Plíšková, Hingisová i brankář Rittich Prohlédněte zde
reklama