reklama

V kvalifikaci na US Open zůstávají z Čechů už jen ženy. Rosol, Šafránek i Pavlásek vypadli v 1. kole

Václav Šafránek. Václav Šafránek. autor: Milan Kammermayer
Do druhého kola postoupily Karolína Muchová, Tereza Martincová a Tereza Smitková. Barbora Krejčíková v prvním kole vypadla.

New York - Čtyři čeští tenisté vypadli už v prvním kole kvalifikace na US Open. Naopak ve druhém kole se představí hned čtyři tenistky.

O největší překvapení se postarala Karolína Muchová. Ta porazila Vitaliji Ďjačenkovou po třísetové bitvě 6:1, 6:7 a 6:1. K mečbolu se přitom dostala už ve druhém setu, ale nedokázala jej využít.

Naopak se nedařilo Václavu Šafránkovi, Lukáši Pavláskovi a Lukáši Rosolovi. Šafránek narazil na v žebříčku výše postaveného Němce Daniela Brandse a podlehl mu ve dvou setech. Pavlásek proti Kamilu Majchrzakovi získal první set, další ale prohrál 1:6 a 3:6. Rosol nedokázal přetlačit Federica Gaiu z Itálile, který je v žebříčku o téměř 40 míst pod ním. 

Kvalifikace tenisového grandslamového turnaje US Open:

Muži - 1. kolo:

Brands (Něm.) - Šafránek (ČR) 6:4, 7:6 (7:3), Gaio (It.) - Rosol (ČR) 7:6 (7:5), 6:4, Majchrzak (Pol.) - Pavlásek (ČR) 2:6, 6:1, 6:3.

Ženy - 1. kolo:

Stollárová (Maď.) - Krejčíková (ČR) 3:6, 7:6 (7:3), 6:3. Martincová (ČR) - Šrámková (SR) 6:4, 6:2, Smitková (ČR) - Matteková-Sandsová (USA) 7:5, 4:6, 6:1.

reklama