reklama

V šatičkách do obýváku, ovladač do ruky. Bencicová pobavila dramatickým nástupem

Belinda Bencicová. Belinda Bencicová. autor: Reuters
Nemohou zápolit na skutečných kurtech, tak si užívají alespoň ty virtuální. A dobře se u toho baví. Švýcarka Belinda Bencicová rozesmála fanoušky, když se natočila, jak ke svému prvnímu duelu na madridském "PlayStation turnaji" nastupuje za zvuků motivační hudby a mává imaginárnímu publiku.

Tenistka v typickém tenisovém oblečení s velkou taškou přes rameno stoupá po schodech, soustředěný výraz na tváři. Kyne na pozdrav, nepřichází ale k tenisovému dvorci, nýbrž do vlastního obývacího pokoje.

Z tašky nevytahuje raketu, ale herní ovladač, sedá si na gauč, háže nohu přes nohu a jde na věc.

Nehorázné lži, reaguje manažer na Vondroušovou. Tenistku stál rozchod miliony Nehorázné lži, reaguje manažer na Vondroušovou. Tenistku stál rozchod miliony Čtěte zde

"To je můj nástup k prvnímu zápasu. Začínám za deset minut," napsala Bencicová k příspěvku.

Třiadvacetiletá Švýcarka, osmá hráčka současného zmraženého světového žebříčku, ukázala sílu i na konzoli a v prvním utkání základní skupiny porazila 3:1 Španělku Carlu Suárezovou-Navarrovou.

V dnešním duelu se utká s Karolínou Plíškovou, která v pondělí prohrála hladce 0:3 s Francouzkou Fionou Ferrovou. 

"Můj historicky první online tenisový zápas skončil porážkou. Rozhodně nejsem Console Queen," napsala Plíšková na sítě. 

Virtuálního turnaje Mutua Madrid Open Virtual Pro se účastní šestnáct hráček a stejný počet hráčů. Výtěžek z akce poputuje na podporu tenistů z nižších pater žebříčku, kterým koronavirová přestávka může způsobit existenční problémy.

reklama