reklama

V životě jsem ji neviděla, říká Plíšková o soupeřce. Varuje ji výprask Strýcové

Takto slavila Karolína Plíšková v Cincinnati před třemi lety. Takto slavila Karolína Plíšková v Cincinnati před třemi lety. autor: Reuters
V Cincinnati zažila Karolína Plíšková jeden z nejlepších momentů kariéry. Před třemi lety zde v předzvěsti následné jízdy do finále US Open zdvihla nad hlavu vítěznou trofej. Může letos na amerických betonech zářit podobně?

Na soudy je příliš brzy. Plíšková dobře ví, že především potřebuje herní praxi.

Přípravu na US Open zahájila minulý týden v Torontu, kde po dvou výhrách nad Alison Riskeovou a Anett Kontaveitovou skončila ve čtvrtfinále na raketě pozdější vítězky, domácí hvězdy Bianky Andreescuové.

Mezi osm nejlepších může jít i na aktuálním podniku v Ohiu. Zahřívací kolo zvládla, ve středu si poradila s Číňankou Wang Ja-fan snadno 6:1, 6:3. "Můj tenis byl v pořádku," hodnotila světová trojka stručně pohodový vstup do turnaje. A už se soustředila na duel následující.

Ve čtvrtek večer středoevropského času Plíšková vyzve nepříliš známou, avšak nevyzpytatelnou Švédku Rebeccu Petersonovou.

Na první pohled snadná cesta k případnému úspěchu, při bližším pohledu utkání, v němž může favorizovaná Češka jenom ztratit.

"Nikdy jsem ji neviděla hrát," přiznala Plíšková bez okolků. "Musím se podívat na nějaká videa a pobavit se o tom s trenérkou, která viděla část jejího minulého zápasu. Připravíme se," slíbila hráčka, která v případě postupu do semifinále udrží šanci na post světové jedničky.

Čtyřiadvacetiletou Petersonovou, momentálně 74. tenistku světa, rozhodně nehodlá podcenit.

"Už je to pravidlem, že se objevují nové a nové tváře. Petersonová je jednou z nich a vím, že už porazila některé skvělé hráčky. Třeba Strýcovou v kvalifikaci, takže bude mít sebevědomí," dala Plíšková na srozuměnou, že má pečlivě zkouknuté poslední výsledky své další protivnice.

České deblistky si podmanily Cincinnati, už teď mají jisté finále České deblistky si podmanily Cincinnati, už teď mají jisté finále Čtěte zde

Petersonová prošla v Cincinnati do hlavní fáze z kvalifikace, v jejímž závěrečném kole vyprovodila z kurtu semifinalistku nedávného Wimbledonu. Strýcová odešla s výpraskem 2:6, 1:6.

Švédka pak navíc v soutěži zvládla další dvě klání, když ve třech setech udolala hvězdnou Britku Johannu Kontaovou, i v minulém kole Rusku Veroniku Kuděrmetovovou.

Nedávno ve Washingtonu dokázala Petersonová přehrát grandslamovou šampionku Sloane Stephensovou. Právě Američanka, která na US Open triumfovala před dvěma lety, může být soupeřkou Plíškové v boji o semifinále.

Turnaj v Cincinnati pomalu míří do závěrečných kol a rodačka z Loun je na něm poslední českou nadějí. Hned po prvním zápase se loučily Barbora Strýcová, Petra Kvitová i Kateřina Siniaková.

Plíšková v barvách duhy. Češka vysvětlila, proč podporuje sexuální menšiny Plíšková v barvách duhy. Češka vysvětlila, proč podporuje sexuální menšiny Čtěte zde
reklama