reklama

Venus se na Wimbledonu rozplakala. Každé trauma je těžké, podpořila ji Kvitová

Venus Williamsová v prvním kole Wimbledonu. Venus Williamsová v prvním kole Wimbledonu. autor: Reuters
Americká legenda v Londýně postoupila do druhého kola, výhru si ale neužívala. Tiskovou konferenci opustila v slzách po otázce směřující na její možnou vinu při smrtelné automobilové nehodě.

Londýn (od zvláštního zpravodaje) - Venus Williamsová nezažívá dobré období. A nic na tom nezměnila ani pondělní výhra v prvním kole Wimbledonu. Nejstarší tenistka letošního startovního pole se na tiskové konferenci rozplakala a musela z ní na několik minut odejít. 

Emoce vzbudil dotaz týkající se autonehody, při které na začátku června zemřel osmasedmdesátiletý muž. Právě pětinásobná londýnská šampionka podle policie srážku s velkou pravděpodobností zavinila.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Už v sobotu se Williamsová k tragédii vyjádřila na svém Facebooku. "Jsem zničená a mám zlomené srdce. Mé srdečné kondolence putují k rodině a přátelům Jeroma Barsona. Nepřestanu na ně myslet a modlit se za ně," napsala Američanka.

Krátce poté, co v All England Clubu při svém neuvěřitelném dvacátém prvním kole ve dvou setech skolila Belgičanku Elise Mertensovou, dostala možnost o celé záležitosti ještě jednou promluvit.

"Jsem… vlastně ani nejsou slova, jak to pořádně popsat… jak zničená a… ano, vůbec nevím, co říct… je to prostě, jsem prostě…," těžko hledala odpověď Williamsová, než ji zachránil moderátor a doporučil žurnalistům, aby se raději ptali na něco jiného.

V místnosti ale ještě několik vteřin panovalo hrobové ticho, do kterého se šampionka rozplakala. "Raději bych měla jít," hlesla a skutečně tiskovku opustila. Po jejím návratu už se skutečně řešily ryze tenisové věci.

Britové dojali Kvitovou: Krásný pocit. Znám ten dav, ale cítila jsem, že řvali víc než dřív Britové dojali Kvitovou: Krásný pocit. Znám ten dav, ale cítila jsem, že řvali víc než dřív Čtěte zde

K těžké situaci, v níž se Williamsová nachází, se o několik hodin později vyjádřila Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka turnaje dostala otázku, jak to vrcholoví sportovci dělají, že dokáží hrát na nejvyšší úrovni i přes různé traumatické zážitky a zkušenosti.

"Musí to pro ni být strašně obtížné. Každé takové trauma je vždycky těžké. Cítím to tak, že pro ženy je to ještě těžší, protože jsme více citlivé a emocionální než vy muži," sdělila Češka novinářům.

"Pořád se při hře musíte soustředit na každý jednotlivý míček, ale ve stejnou chvíli můžete být rozrušený kvůli něčemu úplně jinému. Někdy je obtížné přepnout zase zpět na tenis," podělila se Kvitová se svou vlastní zkušeností.

A Venus Williamsovou podpořila. "Vím, že teď nezažívá vůbec dobré časy. Přeju jí jen to nejlepší," vzkázala česká tenistka, rovněž postupující do druhého kola turnaje.

reklama