reklama

Věř mi, najdu si tě, vyhrožoval Djokovič divákovi. Aféru na US Open zahrál do autu

Novak Djokovič na US Open. Novak Djokovič na US Open. autor: Reuters
Světová jednička zatím projíždí závěrečným grandslamem sezony bez ztráty jediného setu a obdivuhodně překonává zdravotní problémy: bolavé rameno, loket i nepříjemné trable s puchýři.

Přesto se v některých okamžicích svého tažení za obhajobou titulu v New Yorku naplno projevuje jeho nezkrotný temperament. Do velké pozornosti se na sociálních sítích dostal tajemný incident z tréninku. 

Novak Djokovič v jeho průběhu ostře zareagoval na jednoho z diváků, na kterého po krátké důrazné promluvě ukázal prstem. "Tebe si najdu. Věř mi, najdu si tě," sliboval rozčilený srbský tenista, když se vracel k pilování svého servisu.

Kontroverzní okamžik nezůstal zapomenut a na tiskové konferenci po výhře nad Američanem Denisem Kudlou na něj byl Djokovič tázán. Tady je přepis:

Otázka: Na sítích koluje video z tréninku, kde jste se dostal do konfrontace s fanouškem. Můžete vysvětlit, co se tam stalo?

Djokovič: Jen jsme měli malý pokec (úsměv).

Otázka: Na konci incidentu jste mu říkal, že si ho najdete?

Djokovič: Abych s ním zašel na drink. Ten člověk se mi líbil. Asi mu koupím pití.

Otázka: Co vám řekl?

Djokovič: To si necháme pro sebe. Ale v každém případě mi pomohl. Nejspíš to vůbec netuší, ale pomohl mi.

Rodák z Bělehradu neprozradil, o co šlo, z jeho odpovědí ale vyplynulo, že se skutečně nejednalo o nic pozitivního.

"Jak už jsem řekl, nebudu o tom mluvit. Udělal mi ale velkou laskavost. Evidentně to nebylo jeho záměrem, ale udělal mi ji. A velkou," zahrál Djokovič celou záležitost do autu.

Další kontroverzi  pak měl Djokovič i během samotného utkání třetího kola. V úvodu zápasu, během dlouhé dramatické výměny, začali v New Yorku tradičně halasní diváci křičet a povzbuzovat, ještě než byl míč dohrán. "Shut the fuck up," reagoval poté Djokovič. Napomenutí nedostal, umpirový sudí Jamie Campistol zřejmě nadávku nezaslechl, a tak pouze napomenul neukázněné fanoušky.

Zápas ale Srb zvládl bez sebemenších potíží a z cesty odklidil již třetího soupeře. Přestože bojuje s velkými bolestmi zejména v rameni. V průběhu turnaje je dokonce označil za "nesnesitelné". 

První skutečně vážnou výzvou bude pro Djokoviče osmifinálový duel proti Stanu Wawrinkovi. Na programu je tenhle šlágr v noci z neděle na pondělí našeho času. 

Ani Serena nehrála dobře. Zápas mi proklouzl mezi prsty, litovala Muchová Ani Serena nehrála dobře. Zápas mi proklouzl mezi prsty, litovala Muchová Čtěte zde
reklama