reklama

Verdasco pod palbou, vynadal podavači míčů. Mají děti nosit hvězdám ručníky?

Fernando Verdasco. Fernando Verdasco. autor: Reuters
Španělský tenista Fernando Verdasco na turné v Číně pobouřil vzteklým výlevem vůči dítěti.

Praha - Zatímco nedávná kauza Sereny Williamsové rozdělila tenisový svět na dva nesmiřitelné tábory, čerstvý incident španělského hráče má výrazně jednostrannější ohlasy.

Čtyřiatřicetiletý Fernando Verdasco je terčem kritiky na sociálních sítích za to, jak nevybíravě jednal s dětským podavačem míčků na turnaji v čínském Šen-čenu.

"Tohle není v pořádku. Ani trochu," napsala na Twitter americká tenisová legenda Chris Evertová. Kapitánka britského fedcupového týmu Anne Keothavongová napsala: "Tohle nemohu vystát."

Negativních ohlasů na Verdascovo chování jsou stovky.

Co se přihodilo? Španěl ve druhém setu semifinále proti pozdějšímu šampionovi turnaje Japonci Nišiokovi zatoužil mezi výměnami otřít si pot z obličeje. Vyzval tedy podavače, aby mu donesl ručník. Chlapec ale podle něj nereagoval dostatečně rychle. Verdasco na něj začal divoce gestikulovat a svůj zbytečný výlev doprovodil křikem.

Kromě ostrého nesouhlasu tak vyvolal i diskusi, zda je obecně v pořádku, aby se dobrovolní podavači starali o ručníky tenisových hvězd. O změnu pravidel hodlá usilovat například Judy Murrayová, vlivná britská trenérka a matka hvězdného Andyho Murrayho.

"Co takhle pravidlo o tom, aby se hráči starali o své vlastní ručníky? Podavači by se měli věnovat jenom sledování míčků," prohlásila.

Ostatně ATP už na podobné změně pracuje. Na letošním Next Gen Finals, tedy turnaji pro osm nejlepších hráčů do 21 let, budou tenisté využívat držáky na ručníky umístěné v zadní části kurtu. Jde o snahu z podavačů "sejmout břemeno spojené s nošením ručníků".

Verdasco, osmadvacátý hráč světa, zatím zůstává bez trestu, není však vyloučeno, že se ATP bude jeho chováním zabývat. Zvlášť, když to nebylo poprvé, co se Španěl podobně zachoval. Zlostně reagoval směrem k podavači také na letním antukovém turnaji v Hamburku.

reklama