Veselý zaskočil světovou pětku Zvereva a je ve druhém kole Wimbledonu

Obrazem: Veselého senzace, akrobat Zverev a smutek Ósakaové. Tak začal Wimbledon
Jediný grandslam hraný na trávě odstartoval ve Velké Británii v pondělí. Do turnaje se postupně zapojí jedenáct českých tenistek a tenistů.
O největší senzaci prvního hracího dne se postaral Jiří Veselý, který sice prohrál s Němcem Alexanderem Zverevem první set...
... pak ale na kurtu dominoval. Po výhrách 6:3, 6:2, 7:5 zápas otočil a postoupil do druhého kola.
Pátému hráči ve světových tabulkách nepomohly v souboji s českou dvojkou ani akrobatické skoky...
1. 7. 2019 19:15
Tenista Jiří Veselý porazil v 1. kole Wimbledonu pátého hráče světového žebříčku a vítěze loňského Turnaje mistrů Němce Alexandera Zvereva 4:6, 6:3, 6:2, 7:5 a postaral se o největší senzaci úvodního dne. Ve 2. kole čeká Veselého, který do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace, Uruguayec Pablo Cuevas.

V úvodní sadě si oba hráči drželi servis až do desátého gamu. V něm vedl Veselý 40:0, ale ani to mu nestačilo. Ztráta prvního setu ale českou dvojku nezlomila. Veselý výborně podával, úspěšně se tlačil na síť a vývoj zápasu obrátil. Po dvou a půl hodinách proměnil při Zverevově podání první mečbol.

Pětadvacetiletý Veselý potvrdil, že se mu na londýnské trávě poměrně daří. V prvním kole ve Wimbledonu ještě nikdy neprohrál, jeho maximem je osmifinále z let 2016 a 2018. Loni aktuálně 124. hráč žebříčku prohrál se Španělem Rafaelem Nadalem.