reklama

Veselý řeší herní krizi rozchodem s trenérem Machovským. Nebylo to snadné rozhodnutí, říká

Jiří Veselý Jiří Veselý autor: ČTK
Aktuálně 102. hráč žebříčku ATP zatím jiného trenéra nemá.

Praha - Tenista Jiří Veselý, který se letos výsledkově i herně trápí, ukončil po více než dvou letech spolupráci s trenérem Jaroslavem Machovským. Nového kouče aktuálně 102. hráč žebříčku ATP zatím nemá.

"Naše tenisové cesty se rozešly," napsal čtyřiadvacetiletý Veselý na sociálních sítích. "Nebylo to snadné rozhodnutí. Bob je jako člen rodiny a vždycky bude. Strávili jsme spolu dohromady sedm let."

Pod vedením Machovského levou rukou hrající Veselý vyhrál v roce 2011 juniorku na Australian Open a byl juniorskou světovou jedničkou. "Byla to fenomenální juniorská kariéra a poslední dva roky na okruhu taky nebyly špatné," uvedl Veselý a poukázal například na výhru nad Novakem Djokovičem v roce 2016, kdy byl Srb jedničkou.

Letos se daviscupovému reprezentantovi nedaří. Na okruhu ATP má bilanci sedm výher a 11 porážek a v žebříčku od začátku roku klesl z 62. místa o čtyřicet příček. Jeho letošním největším úspěchem je finále na challengeru v Heilbronnu.

K Machovskému se Veselý vrátil předloni v únoru. Předtím strávil jen dva a půl měsíce s Tomášem Krupou a dříve ho vedl Slovák Ladislav Simon.

Rozjetá Kvitová je v Birminghamu opět ve finále, vyzve ji Rybáriková, která vyřadila Strýcovou Rozjetá Kvitová je v Birminghamu opět ve finále, vyzve ji Rybáriková, která vyřadila Strýcovou Čtěte zde
reklama