Veselý si znovu poradil se Zverevem, teď vyzve Wawrinku. Djokovič zdolal po boji Simona

Aktualizováno 18. 4. 2017 19:27
Jiří Veselý potvrdil ve svém úvodním zápase v Monte Carlu vzestup formy, když podruhé v jednom týdnu porazil Mischu Zvereva 7:6, 6:3. Novak Djokovič se na postup do třetího kola přes Gillese Simona nadřel.
Jiří Veselý
Jiří Veselý | Foto: Dalibor Sosna

Monte Carlo - Český tenista Jiří Veselý porazil na úvod antukového turnaje v Monte Carlu Němce Mischu Zvereva 7:6, 6:3. Jeho dalším soupeřem bude třetí nasazený Stan Wawrinka ze Švýcarska, s nímž jediný vzájemný zápas před třemi lety na US Open prohrál.

Třiadvacetiletý Veselý, jenž vloni v Monaku ve druhém kole šokoval vyřazením světové jedničky Novaka Djokoviče, získal proti Zverevovi vyrovnaný úvodní set v tie-breaku 7:3. Ve druhém si pomohl třemi brejky a za hodinu a 38 minut proměnil druhý mečbol.

Djokovič měl namále v druhém kole i letos, ale na rozdíl od loňska vstup do antukové sezony zvládl. Ve svém prvním utkání na tomto povrchu od triumfu na loňském Roland Garros aktuální světová dvojka porazila 6:3, 3:6 a 7:5 Gillese Simona z Francie.

Simon sice za stavu 5:4 v třetím setu podával na vítězství v zápase, Djokovič však vyhrál následující tři gamy a po dvou a půl hodinách slavil vydřený postup.

Soupeřem Tomáše Berdycha ve druhém kole bude v Monte Carlu Tommy Haas, s nímž má devátý nasazený Čech vyrovnanou bilanci 2:2. Devětatřicetiletý německý veterán, jenž už se tenisu nevěnuje naplno a působí mimo jiné i jako turnajový ředitel v Indian Wells, vyhrál minulý týden v Houstonu první zápas po 21 měsících a dnes přidal další úspěch. Francouze Benoita Pairea porazil 6:2, 6:3.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 4,301.125 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Veselý (ČR) - M. Zverev (Něm.) 7:6 (7:3), 6:3, Pouille (11-Fr.) - R. Harrison (USA) 6:2, 6:4, Müller (Luc.) - Robredo (Šp.) 6:2, 6:2, Haase (Niz.) - Džumhur (Bos.) 6:3, 6:2, Struff (Něm.) - Ruud (Nor.) 6:4, 6:4, Lorenzi (It.) - Granollers (Šp.) 6:2, 6:4, Haas (Něm.) - Paire (Fr.) 6:2, 6:3, Chačanov (Rus.) - Mahut (Fr.) 6:2, 6:4, Berlocq (Arg.) - Herbert (Fr.) 3:6, 6:2, 6:1, F. López (Šp.) - Medveděv (Rus.) 7:6 (8:6), 7:5, Chardy (Fr.) - Čorič (Chorv.) 7:6 (7:3), 3:6, 6:3.

Dvouhra - 2. kolo:

Djokovič (2-Srb.) - Simon (Fr.) 6:3, 3:6, 7:5, Mannarino (Fr.) - Tsonga (7-Fr.) 6:7 (3:7), 6:2, 6:3, Goffin (10-Belg.) - Almagro (Šp.) 7:5, 6:1, Cuevas (16-Urug.) - Sousa (Portug.) 6:3, 6:3.