Veselý v Istanbulu úžasně otočil zápas, ve čtvrtfinále se utká s přemožitelem Čiliče

3. 5. 2018 20:54
Český tenista si po vítězství nad Brazilcem Thiagem Monteirem zajistil postup mezi osm nejlepších.
Jiří Veselý.
Jiří Veselý. | Foto: ČTK

Istanbul - V závěrečném setu prohrával už 2:5, přesto nakonec slavil postup. Jiří Veselý se v Istanbulu pořádně nadřel, na poslední chvíli ale potvrdil roli favorita a po vítězství 6:2, 2:6, 7:6 může vyhlížet čtvrtfinále.

V něm se 84. hráč světového žebříčku utká s Tunisanem Malekem Džazirím, který v osmifinále překvapivě snadno vyřadil světovou čtyřku a obhájce titulu Chorvata Marina Čiliče.

Sedmý nasazený český hráč porazil brazilského kvalifikanta po více než dvouapůlhodinovém boji.

Veselý vyhrál první set hladce 6:2, v druhé sadě se ale karta obrátila a o podání dvakrát přišel český hráč, v žebříčku umístěný o 47 pozic výš než Jihoameričan. Monteiro pak v rozhodujícím setu vedl už 5:2 a byl dva míče od postupu, ale Veselý vyrovnal a v závěru tie-breaku uhrál pět výměn za sebou.

Veselý letos hrál čtvrtfinále pouze v lednu v Aucklandu. S Džazírím se dosud utkal dvakrát a neztratil ani set, v žebříčku je ale v současnosti o šest míst výš čtyřiatřicetiletý Tunisan.

Tenisový turnaj mužů v Istanbulu (antuka, dotace 486.145 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Veselý (7-ČR) - Monteiro (Braz.) 6:2, 2:6, 7:6 (7:3), Džazírí (Tun.) - Čilič (1-Chorv.) 6:4, 6:2, Fabbiano (It.) - Džumhur (2-Bosna) 6:2, 0:6, 6:2, Chardy (Fr.) - Lajovič (Srb.) 4:6, 7:6 (7:3), 6:2.