reklama

Viděla Ostrava nejšílenější zásah pásky historie? Za mě ano, uznala Azarenková

Viktoria Azarenková v Ostravě. Viktoria Azarenková v Ostravě. autor: ČTK
Do Ostravy v tomto týdnu míří pohledy tenisových fanoušků z celého světa, ve středu navíc mohli vidět jedno z nejneuvěřitelnějších "prasátek" tenisové historie. Nic takového jsem v životě neviděla, uznala jeho autorka.

Ženské tenisové hvězdy se sjely do Ostravy a bojují tam o titul na nejlépe obsazeném turnaji, jaký se kdy konal na území České republiky.

Ostravská bublina: Ukrajinská rebelka cvičí před oknem, Martincová hltá detektivky Ostravská bublina: Ukrajinská rebelka cvičí před oknem, Martincová hltá detektivky Čtěte zde

Jedna z největších favoritek, Běloruska Viktoria Azarenková, ve středu otočila osmifinálový duel s domácí Barborou Krejčíkovou a postoupila po výsledku 2:6, 6:2, 6:1.

Bývalá světová jednička a finalistka letošního US Open musela proti ve formě hrající Češce vytáhnout ze svého arzenálu to nejlepší.

A i jeden zázračný zásah pásky. 

Neuvěřitelné "prasátko" zahrála Běloruska v úplně poslední hře celého utkání. Míček po jejím bekhendu tancoval po pásce, jel po ní snad půl metru, než konečně přepadl na stranu české tenistky. Azarenková se neudržela a ihned po skončení výměny se místo tradiční omluvy musela smát.

Záběry téhle herní anomálie pak obletěly svět, a když jeden z twitterových tenisových účtů napsal, že jde o nejvíc šokující zásah pásky, který kdy viděl, Azarenková jen odpověděla: "Za mě taky."

"Tak to se mi snad ještě nestalo, rozhodně ne takovým způsobem," komentovala magický okamžik Krejčíková.

Jinak se hrála pořádně ostrá bitva. V jedné z výměn Azarenková napálila míček přímo do Krejčíkové. 

"Musela jsem být na síti dobrá. Přijde mi to jako kompliment. Věděla, že kdyby to dala vedle mě, tak si to pohlídám a zahraju dobrý volej," brala celou věc sportovně čtyřiadvacetiletá Češka, čerstvá osmifinalistka Roland Garros.

Obě hráčky se dostaly také do křížku s rozhodčími. Azarenkové se nelíbilo hned několik nepřesných výroků čárových.

"Já vím, že jsme v České republice, ale stejně…" komentovala situaci. Krejčíkové se zase nelíbilo rušení mezi prvním a druhým servisem. "Není to sportovní," stěžovala si.

Po utkání ale uznala obrovskou kvalitu soupeřky. 

"Myslím, že jsem hrála dobře. Jsem ráda i za takovou prohru, z těch se člověk nejlépe učí. Viktoria je neskutečně psychicky silná, úplně jiný level," podotkla a mohla jen litovat osmi neproměněných brejkbolů ve druhé sadě.

Splněný sen, ale i křivda a neurvalé soupeřky. Pořád to bolí, přiznává Krejčíková Splněný sen, ale i křivda a neurvalé soupeřky. Pořád to bolí, přiznává Krejčíková Čtěte zde
reklama