reklama

Video: K nevíře. Hlaváčková s kolegou šílenou chybou zazdili mečbol. A pak prohráli

Andrea Hlaváčková. Andrea Hlaváčková. autor: Milan Kammermayer
"Nevím, jestli se mám smát nebo brečet," komentovala kuriózní moment Andrea Sestini Hlaváčková na Twitteru.

Melbourne - Česká tenistka měla na Australian Open nejvyšší cíle. O titul chtěla zabojovat jak v ženském deblu, tak v mixu. Ani na jedné frontě ale nakonec neuspěla. 

Ve čtyřhře po boku nové partnerky Latishy Chan skončila ve čtvrtfinále, shodou okolností ji vyřadila bývalá spoluhráčka Timea Babosová z Maďarska.

O šanci v druhé jmenované disciplíně po boku Edouarda Rogera-Vasselina pak přišla rovněž v bitvě o semifinále, i díky těžko uvěřitelné chybě na mečbolu.

Česko-francouzská dvojice mohla zápas proti Rusce Jekatěrině Makarovové a Brazilci Bruno Soaresovi rozhodnout. V supertiebreaku měla za stavu 9:8 mečbol, který proměnila. Kuriózním způsobem přitom ale Hlaváčková porušila pravidla, zápas tedy nemohl být ukončen.

Češka měla na raketě rozhodující smeč, vzhůru letící míček ale zároveň upoutal i Francouze. Ten se v poslední chvíli připletl Hlaváčkové do cesty, při úderu ji zavadil o raketu, která vypadla české tenistce z ruky a dotkla se sítě. Bod pro soupeře.

Situaci na Twitteru okomentoval renomovaný tenisový reportér z New York Times Ben Rothenberg. "Taky způsob, jak ztratit grandslamové čtvrtfinále," napsal.

Češka s Francouzem následně supertiebreak prohráli a přišli také přibližně o 700 tisíc korun na odměnách. Těžko se divit Hlaváčkové, která rozesmátému parťákovi jeho poťouchlé úsměvy příliš neoplatila.

reklama