reklama

Video: Monfils těsně unikl zranění, při zápase se na něj vyklopily hodiny

youtube.com
Francouzský tenista Gaël Monfils jen o vlásek unikl zranění. V zápalu boje prvního kola totiž vykopl ze stěny digitální hodiny, které se na něho zřítily.

New York – Je to vyhlášený tenisový akrobat, ale teď se mu to málem nevyplatilo. Francouz Gaël Monfils málem na kurtu přišel k úrazu poté, co se při dobíhání míče v 1. kole US Open odrazil od stěny a zřítily se na něho digitální hodiny. Odnesl to jen lehkou odřeninou a zápas nad Gillem Müllerem vyhrál celkem hladce ve třech setech.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Vše se odehrála na začátku druhé sady, kdy se při brejkbolu snažil Monfils vybrat smeč Lucemburčana a odrazil se při tom od zadní stěny dvorce. Hodiny, do kterých kopl, to nevydržely a zřítily se. Francouz ještě na poslední chvíli stihl trochu ucuknout.

"Byl jsem překvapený, trochu mě to zranilo. Ale mohlo to být daleko horší, kdyby mi to spadlo na kotník nebo na lýtko," uvědomuje si Monfils. Stejně tak ví, že si to vlastně způsobil sám. "Když jste ponořeni v momentu zápasu, nic necítíte. Já zkrátka jen vyskočil a najednou tam byla stěna, měl jsem štěstí," dodal.

Nasazená desítka je tedy v pořádku a může se těšit na druhé kolo, kde se utká s českým protivníkem Janem Šátralem, který při své grandslamové premiéře také zvládl první kolo.

První den US Open: Kvitová prolomila zmar proti lotyšské teenagerce První den US Open: Kvitová prolomila zmar proti lotyšské teenagerce Prohlédněte zde
reklama