reklama

Video: Podezřelá hra v Paříži. Tenistka kupila chyby, sázelo se za desítky tisíc eur

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Grandslamové Roland Garros čelí sázkařskému skandálu. Úřady se pustily do vyšetřování zápasu prvního kola dámské čtyřhry.

Druhý set, pátá hra. Prohraj si podání.

Kvitová - Siegemundová 6:3, 6:3. Petra nedala Němce šanci a prolétla do semifinále Kvitová - Siegemundová 6:3, 6:3. Petra nedala Němce šanci a prolétla do semifinále Čtěte zde

Takové instrukce mohla mít podle vyšetřovatelů ruská tenistka Jana Sizikovová v utkání prvního kola čtyřhry na French Open. 

Na ztrátu podání ve zmíněném gemu přibývalo ve velmi krátké době nezvyklé množství online sázek.

"Přijaté sázky byly neobvykle vysoké. Řádově ve výši desítek tisíc eur," citovala agentura AFP zdroj blízký vyšetřovatelům.

Francouzské úřady začaly utkání, které svedlo Sizikovovou a Američanku Madison Brengleovou proti rumunskému páru Andrea Mituová, Patricia Maria Tigová, vyšetřovat kvůli podezření z organizovaného podvodu a korupce.

Sizikovová udělala v inkriminované hře dvě dvojchyby, k podezření navíc přispělo i její nejisté chování během druhé výměny. Celý gem prohrála bez zisku jediného fiftýnu a Rumunky zápas vyhrály ve dvou setech.

Pětadvacetiletá rodačka z Moskvy je 652. hráčkou světového žebříčku a podle oficiálních údajů si tenisem zatím legálně vydělala něco přes 158 tisíc amerických dolarů, v přepočtu přibližně 3,5 milionu korun.

Speciální Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) se zatím k případu nevyjádřila, podobně jako tenisová organizace ITF.

"Dokud tady nejsou nějaké oficiální dokumenty, je brzy cokoli komentovat. V každém případě tenis vyznává politiku nulové tolerance pro tyto případy," uvedl viceprezident Ruské tenisové federace Alexej Selivaněnko.

Podívejte se na podezřelý gem:

reklama