reklama

Video: Skvělá Kvitová krok od další trofeje. Proti Plíškové nadchla brilantní obranou

Petra Kvitová po vítězství nad Karolínou Plíškovou. Petra Kvitová po vítězství nad Karolínou Plíškovou. autor: Reuters
Petra Kvitová bude v sobotu v podvečer bojovat už o svůj čtvrtý letošní titul.

Madrid - Vlak se rozjel a brzdy nikde. Petra Kvitová na antuce válcuje jednu soupeřku za druhou. V Madridu jí nezastavila ani rovněž ve skvělé formě hrající krajanka Karolína Plíšková, vítězná antuková série české dvojky tedy už čítá rovných deset zápasů. 

Kvitová může ve španělské metropoli vybojovat svůj čtvrtý letošní titul, trofej pozvedla na začátku sezonu v Petrohradu a Dauhá, a také před týdnem v Praze.

Zbývá jediný krůček. Poradit si ve finále s antukovou specialistkou Kiki Bertensovou z Nizozemska, rozjetou přemožitelkou Wozniacké, Šarapovové i Garciaové. Pokud Kvitová zvítězí, ovládne Madrid už potřetí v kariéře a naváže na triumfy z let 2011 a 2015.

V pikantním derby proti Karolína Plíškové zvládla Kvitová mnohem lépe vypjaté rozhodující momenty zápasu. 

"Záleželo na pár míčích, které mohly jít na jednu nebo na druhou stranu. Měla jsem štěstí, že skončily na mém kontě," prohlásila po utkání desátá hráčka světového žebříčku, která se v novém vydání už jistě posune před Sloane Stephensovou na devátou pozici. Pokud vyhraje finále, předskočí i další Američanku Venus Williamsovou.

"Ale myslím si, že je to tak v každém utkání proti české holce. Je to vyrovnané a velmi obtížné pro obě," dodala Kvitová.

V utkání působila mnohem ofenzivněji než Plíšková, blýskla se ale i několika brilantními defenzivními kousky. Jeden z nich byl obzvlášť úžasný a obzvlášť důležitý.

Ve druhé sadě za stavu 3:2 pro Kvitovou panoval při jejím servisu stav 30:30. Plíšková šla tvrdě za brejkbolem, výměnu si výtečně rozehrála a u sítě měla k dispozici jednoduchou smeč po odskoku. Kvitová ale výtečně přečetla hru, rozběhla se sprintem do rohu a tam vytáhla neuvěřitelnou reakci, která šokovala diváky i samotnou soupeřku. Podívejte se:

"Se svým pohybem jsem strašně moc spokojená," řekla Kvitová po utkání. Hlavně proto si na antuce začíná stále více věřit. "V Madridu mi hodně pomáhá nadmořská výška, míčky létají o něco víc. Ale na druhou stranu se na antuce obecně cítím v tuhle chvíli hodně dobře," prohlásila.

V zápase zaznamenala 32 vítězných míčů a 31 nevynucených chyb. Plíšková měla u obou statistik shodný počet 21. Česká jednička měla výrazně lepší úspěšnost prvního servisu, to ale ve finálním účtování vůbec nic neznamenalo.

Kvitová hned po utkání začínala přemýšlet o finále. Bertensové patří dvacátá příčka na světovém žebříčku a antuka je zcela jistě jejím nejlepším povrchem.

"Vyhrála turnaj v Charlestonu, hraje výborně. Na podání je dobrá, hraje rychlé a agresivní míče, stejně jako já," uvedla Kvitová. Recept ale složitě hledat nebude. "Nevím, co bych na ni měla vymýšlet speciálního. Asi prostě zkusím hrát stejně jako vždy," ohlásila dvojnásobná wimbledonská šampionka.

Právě na londýnské trávě se před třemi lety uskutečnilo dosud jejich jediné setkání. V prvním kole Kvitová Bertensovou deklasovala 6:1, 6:0. V sobotu na madridské antuce to ale bude úplně jiný příběh.

reklama