reklama

Video: Tenisová kultura po čínsku. Fanoušek Kerberové schytal rány pěstí i kopance

Angelique Kerberová. Angelique Kerberová. autor: Reuters
Nevídaný incident se odehrál na tenisovém turnaji v Pekingu krátce po skončení zápasu mezi domácí hvězdou Čang Šuaj a trojnásobnou grandslamovou šampionkou Angelique Kerberovou z Německa.

Poté, co Kerberová otočila třetí sadu z nepříznivého stavu 2:4 a dočkala se postupu, pustili se v hledišti do křížku dva čínští fanoušci.

Za hlavního vinika organizátoři nakonec označili příznivce domácí tenistky. Tomu se nelíbilo, jak vítězství německé hráčky oslavovala skupinka jeho krajanů. Nadšené tleskání se odehrálo velmi blízko hráčskému boxu Číňanky, což její příznivec vnímal jako provokaci.

Zprvu byl konflikt pouze verbálního charakteru, když ale muž zostřil své výlevy a vulgárně vyzýval povzbuzující skupinku "ať konečně sklapnou", jeden z fanoušků Kerberové to nevydržel a muže chytil zezadu za krk.

To v příznivci, který byl na turnaji hostem otce čínské tenistky, probudilo agresivitu. Svého fanouškovského soka zasypal ranami pěstí i surovými kopy.

"Nešťastný incident byl následně vyšetřen a vyřešen. Zapojené individum, které bylo hostem otce Čang Šuaj, už se tenhle víkend na China Open nevrátí," informovala v prohlášení tenisová organizace WTA.

reklama