Vítězka z Paříže Halepová je hráčkou měsíce před Kvitovou

15. 6. 2018 20:51
Hlasování o hráčku měsíce na okruhu WTA vyhrála Simona Halepová. V Paříži se poprvé dočkala grandslamového titulu.
Simona Halepová se raduje po zisku prvního grandslamového titulu v kariéře. V Paříži na French Open 2018 porazila ve finále Sloane Stephensovou. | Foto: Reuters

Londýn - Vítězka French Open Simona Halepová podle očekávání vyhrála hlasování o hráčku měsíce na okruhu WTA. Rumunská tenistka a světová jednička, která se na pařížské antuce dočkala o víkendu poprvé grandslamového titulu, předčila v květnové anketě tři soupeřky včetně Petry Kvitové.

Kvitová byla zvolena hráčkou měsíce v únoru a nyní kandidovala znovu díky trofejím z Prahy a Madridu. Na antuce měla sérii 13 výher, než ji na Roland Garros zastavila ve třetím kole Estonka Anett Kontaveitová.

Spolu s českou tenistkou se o přízeň fanoušků ucházely také poražená finalistka z Paříže Sloane Stephensová z USA a ukrajinská šampionka z Říma Elina Svitolinová. Čtyři finalistky vybrala asociace WTA, o vítězce rozhodli fanoušci. Halepová letos vyhrála anketu už za leden.

Přesné výsledky hlasování tenisová asociace nezveřejnila, jen pořadí, v němž je Kvitová na druhém místě. Stejnou pozici za Halepovou obsadila také v kategorii úder měsíce. WTA ocenila vítězný míček Kvitové v madridském semifinále proti Karolíně Plíškové.