reklama
17:10 • WTA Stuttgart • Osmifinále
0:2
1:6 3:6
Markéta Vondroušová, 3. kolo Australian Open 2021
Markéta Vondroušová
Australian Open 2021, čtvrtfinále (Simona Halepová)
Simona Halepová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání turnaje WTA ze Stuttgartu mezi Markétou Vondroušovou a Simonou Halepovou. Duel začíná ve čtvrtek 22. dubna po 17. hodině. 

Tenisová karavana se po zkrácené sezoně na tvrdých površích na nejšpinavější, ale také pro tensi nejtypičtější, povrch - na antuku. Muži hráli minulý týden v Monte Carlu, ženy se po dvou amerických turnajích na zelené antuce přesunuly do Evropy. Momentálně probíhá Porsche Tennis Grand Prix ve Stuttgartu. Skvěle obsazený turnaj v německém městě přilákal i spoustu českých tenistek. Petra Kvitová už je po dvou výhrách nad Bradyovou a Sakkariovou ve čtvrtfinále, kde by mohla narazit na svou přemožitelku z Miami Elinu Svitolinovou. Dnes ji napodobila Karolína Plíšková, která otočila duel s Ostapenkovou a čeká ji světová jednička Bartyová. My se však budeme věnovat zápasu nejmladší ze zbylého českého tria - Markéty Vondroušové.

Stále teprve jednadvacetiletá Vondroušová je bývalou juniorskou jedničkou a momentálně okupuje na žebříčku dvacátou příčku. Nejvýš byla zatím čtrnáctá, těsně po svém životním úspěchu - postupu do finále French Open. Antuka je české levačce blízká a mohla by na ní opět zářit. V této sezoně uhrála tři kola na Australian Open, jedno v Dubaji a dvě v Miami. Na floridském turnaji ale zdolala světovou dvanáctku Belindu Bencicovou a skončila na raketě sedmé hráčky světa Aryny Sabalenkové. Ve Stuttgartu stihla odehrát jeden duel, v něm porazila krajanku Marii Bouzkovou 6:1 a 7:6.

V cestě mladé české naději však bude stát světová trojka Simona Halepová, zřejmě nejlepší antukářka poslední tenisové dekády. Je až s podivem, že vzrůstem malá Rumunka získala jen jediný titul v areálu Rolanda Garrose, přesto se na běhavá tenistka cítí na nejpomalejším povrchu jako doma. Přesto může být v nevýhodě kvůli nerozehranosti. Halepová totiž měsíc neodehrála soutěžní zápas, na antuce se letos představí poprvé, před měsícem v Miami navíc musela odstoupit. Nikdo tak neví, v jaké formě se tato rumunská hvězda nachází. Navíc je tady jedna zajímavost. S Vondroušovou má negativní bilanci 0:2, obě utkání se odehrála na jaře před 2 lety a jedno dokonce na antuce v Římě. Máme se tak na co těšit.

Utkání začne klasicky s párminutovým zpožděním. Obě hráčky se ale již brzy dostaví na kurt. 

Obě hráčky už jsou na kurtu. Po lose a krátké rozehře osmifinále ve Stuttgartu začne. 

Utkání začíná, Vondroušová startuje na servisu. 

15:0

Rumunka na úvod nečistě trefila forhend a míč skončil daleko v autu. 

30:0

I když si Halepová dobře připravila pozici, tak forhend po čáře jí nevyšel a skončil opět v zámezí. 

40:0

Nádherný kraťas Vondroušové. 

40:15

Poprvé bývalá jednička zaútočila přesně a česká hráčka nedokázala vrátit míč do kurtu. 

1:0 Vondroušová získává gem

První hru na servisu česká tenistka zvládla bez problémů.

15:0

První nevynucenou chybu si připisuje i Vondroušová, nezvládla jednoduchý bekhend. 

30:0

Halepová dobře zaútočila přes bekhend české tenistky a vynutila si její chybu. 

40:0

Přímý bod ze servisu. 

1:1 Halepová získává gem

Po dlouhé pěkné výměně nakonec slaví Rumunka zisk čisté hry. 

15:0

Podruhé překvapila Vondroušová soupeřku parádním zkrácením. 

30:0

Vyšší odskok na bekhendu Halepová nezvládla tak, jak by si představovala. 

30:15

Rumunská hráčka si returnem připravila výbornou pozici, jenže u sítě kvůli vlastnímu nedůrazu musela zakončovat natřikrát. 

30:30

Celodvorcový tenis Halepové. Rumunka skvěle rozdělovala míče a došla si pro závěrečný winner. 

Tomáš Chudý
22. 4. 2021
reklama