reklama

Vondroušová po výhře nad Strýcovou: Hrát s ní nebylo příjemné, sedly jsme si

Markéta Vondroušová. Markéta Vondroušová. autor: Reuters
Devatenáctiletá česká tenistka porazila zkušenou krajanku i ve druhém zápase kariéry. A v Miami už vyhlíží utkání druhého kola, ve kterém vyzve Lotyšku Jelenu Ostapenkovou.

Markéta Vondroušová odehrála na úvod turnaje Miami Open emočně náročné utkání. S kamarádkou Barborou Strýcovou, s níž v deblové dvojici absolvovala letošní Australian Open, si ale poradila hladce ve dvou setech.

"Hrát s holkama od nás mi nijak nevadí, beru je jako každou jinou soupeřku. Ale s Bárou to nebylo příjemné. V Austrálii, kde jsme spolu v deblu došly až do semifinále, jsem si docela sedly," přiznala.

Vondroušová hrála se Strýcovou podruhé v kariéře. První setkání se uskutečnilo před dvěma lety při jízdě tehdy teprve sedmnáctileté hráčky k senzačnímu prvnímu titulu kariéry ve švýcarském Bielu. Tenkrát Vondroušová v semifinále zvítězila 7:6, 6:2. Nyní na Floridě to bylo ještě jednoznačnější, Strýcová uhrála jen pět gemů.

"Zápasy mezi krajankami jsou vždy nepříjemné a plné emocí. Maky ten dnešní zvládla na jedničku," pochválil trenér Jan Hernych svou svěřenkyni, která proti zkušené české tenistce navázala na výtečnou formu, která ji minulý týden dovedla na opačném pobřeží Spojených států k životnímu úspěchu.

V kalifornském Indian Wells došla mladá Češka až do čtvrtfinále, když za sebou nechala hvězdné hráčky - Rusku Darju Kasatkinovou, Lotyšku Jelenu Ostapenkovou a dokonce světovou dvojku Rumunku Simonu Halepovou.

Se druhou jmenovanou ji teď čeká pikantní odveta. Ostapenková, šampionka French Open a bývalá světová pětka, touží po návratu na vrchol. V Indian Wells ale tvrdě narazila a už během zápasu bylo z jejího chování jasně patrné velké rozčarování. Porážku s hůře žebříčkově postavenou Češkou nesla hodně nelibě.

Lepší momentální formou se určitě pyšní Češka, ostatně kurzy sázkových kanceláří poměrně jasně favorizují právě Vondroušovou. Tenistka ze Sokolova by v případě pátečního postupu měla na dosah postup do elitní světové padesátky.

Svět tenisu se točí kolem Bibi. Unikne Andreescuová osudu krajanky Bouchardové? Svět tenisu se točí kolem Bibi. Unikne Andreescuová osudu krajanky Bouchardové? Prohlédněte zde
reklama