reklama

Vondroušová si rozedřela nohy do krve. Ani to k senzaci nestačilo. Miluju tenis, povzdechla si

Markéta Vondroušová v utkání proti Garciaové. Markéta Vondroušová v utkání proti Garciaové. autor: Reuters
Osmnáctiletá česká tenistka měla na dosah dosud nejcennější grandslamové vítězství. Osmou hráčku světa Caroline Garciaovou měla na lopatě, dramatickou koncovku zápasu ale nakonec nezvládla.

Praha/Melbourne - Svou první účast na Australian Open má Markéta Vondroušová za sebou. Ostudu rozhodně neudělala. Česká teenagerka uhrála druhé kolo a v něm zle potrápila jednu z favoritek celého turnaje.

Nad osmou hráčkou světa Caroline Garciaovou vedla v rozhodující sadě 4:3 a měla tři brejkboly. Francouzka ale ukázala svou extratřídu a z kritické situace se dokázala vyhrabat.

"Bylo vidět, proč je osmá na světě," uznala Vondroušová po vyrovnaném utkání, které skončilo výsledkem 7:6, 2:6 a 6:8. Trvalo dvě a půl hodiny a bylo nesmírně náročné. Melbourne se totiž v těchto dnech proměnilo v rozpálenou pec.

"Bylo to maso," prohlásila 62. tenistka světa. A na svůj instagramový účet po utkání umístila fotky do krve rozedřených nohou.

"Love you tennis," okomentovala Vondroušová své utrpení při teplotách blížících se 40 stupňům Celsia. Ve stínu, pochopitelně.

V úvodu utkání měla Vondroušová přehnaný respekt a Garciaová rychle vedla 4:1.

"Pak jsem to dotáhla, možná i díky tomu, že ona začala trochu kazit. Bylo to o pár míčcích," zalitovala. V dramatickém závěru duelu o postup mezi dvaatřicet nejlepších rozhodly zkušenosti.

Vondroušová sedřená noha Australian Open Sedřená noha Markéty Vondroušové. Foto: Instagram Marketa Vondrousova

"Když potřebovala, udržela si servis. Nekazila důležité míčky," dodala Češka.

Litovat mohla zejména nevyrovnaného výkonu na podání. Zaznamenala sice osm es, stejně jako slavnější soupeřka. K tomu ale přidala stejný počet dvojchyb, přičemž Garciaová podobný přehmat zažila v celém utkání pouze jednou. Francouzka dominovala i v klíčových statistikách úspěšnosti prvního podání.

Levoruká hráčka si přesto v Austrálii vyrovnala grandslamové maximum. Do druhého kola došla i loni na French Open.

40 stupňů ve stínu, 69 na kurtu. Spalující vedro české kvarteto nezastavilo, na Monfilse šly mdloby 40 stupňů ve stínu, 69 na kurtu. Spalující vedro české kvarteto nezastavilo, na Monfilse šly mdloby Prohlédněte zde
reklama