reklama

Vondroušová splnila roli favoritky a vyhrála turnaj ITF v Praze

Markéta Vondroušová na Prague Open 2017 (ITF) Markéta Vondroušová na Prague Open 2017 (ITF) autor: Milan Kammermayer
Osmnáctiletá tenistka Markéta Vondroušová splnila roli největší favoritky a vyhrála turnaj kategorie ITF v Praze na Štvanici. Česká fedcupová reprezentantka, jež byla na turnaji s dotací 80.000 dolarů nejvýše nasazenou, v dnešním finále porazila 7:5, 6:1 o dva roky starší krajanku Karolínu Muchovou.

Praha - Markéta Vondroušová letos získala už pátý titul. Vedle čtyř turnajů ITF vyhrála také senzačně v dubnu na WTA Tour v Bielu a dala o sobě poprvé naplno vědět mezi ženskou elitou.

Jako Šarapovová nebo Azarenková. Do Cincinnati dostala divokou kartu i Vondroušová Jako Šarapovová nebo Azarenková. Do Cincinnati dostala divokou kartu i Vondroušová Čtěte zde

Díky vítězství v Praze by Vondroušová měla znovu vylepšit své žebříčkové maximum. Ze současného 74. místa se posune na 68. pozici.

Z antuky se mladá česká hvězda přesune na americké betony. Za dva týdny bude startovat na silně obsazeném turnaji v Cincinnati, kam dostala divokou kartu spolu s bývalými světovými jedničkami Viktorií Azarenkovou a Marií Šarapovovou.

V souběžně hraném mužském challengeru v Praze na Štvanici český tenis ve finále zastoupení nemá, nejvýše nasazený Adam Pavlásek vypadl v semifinále.

ITF ženy (dotace 80.000 dolarů) - finále: Vondroušová (1-ČR) - Muchová (ČR) 7:5, 6:1.

reklama