reklama

Vondroušová už si letos nezahraje. Finalistka French Open podstoupila operaci zápěstí

Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová autor: Reuters
Dvacetiletá tenistka Markéta Vondroušová se podrobila operaci zápěstí, které si poranila před Wimbledonem.

Senzační finalistku letošního Roland Garros čeká přibližně dvouměsíční přestávka a rehabilitace. Životní sezona tak pro rodačku ze Sokolova a aktuálně 22. hráčku světového žebříčku skončila předčasně.

Vondroušová laborovala se zraněním od Wimbledonu. Její potíže způsobilo přetížení ruky během antukové sezony, zánět se pak rozvinul při přechodu na trávu. Nehrála proto v Torontu ani v Cincinnati a plánovala návrat v New Yorku. Z US Open se však odhlásila a další turnaje již nestihne.

Zákrok dnes odpoledne podstoupila v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou u Radka Kebrleho, který zachránil pořezanou ruku Petře Kvitové.

Vondroušová má podobný osud jako její starší kolegyně, také má v sádře levou ruku.

"Dva měsíce jsem se snažila zápěstí léčit konzervativně a vyzkoušela vše možné. Bohužel nic nevedlo k výraznému zlepšení. Proto jsem se rozhodla k tomuto řešení, které by mě bolesti mělo nadobro zbavit," uvedla Vondroušová v prohlášení, které médiím poskytl její manažer Jan Koukal.

"Rok 2019 pro mě opět bohužel skončil dříve, než bych si přála. Už teď se nemůžu dočkat, až budu zpátky na kurtech hrát naplno bez bolesti," dodala svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha, jež předčasně ukončila minulou sezonu kvůli natrženému tříslu.

Po senzačním tažení antukovým grandslamem v Paříži se Vondroušová postupně dostala v žebříčku na 14. místo. Wimbledon byl letos jejím posledním turnajem.

Turnaj mistryň, nebo Czech Open? Na finále sezony má našlápnuto hned šest Češek Turnaj mistryň, nebo Czech Open? Na finále sezony má našlápnuto hned šest Češek Čtěte zde
reklama