reklama

Všechny testy byly negativní, tenis se rozjíždí. S menším počtem rozhodčích i sběračů

Petra Martičová je nejvýše nasazenou tenistkou turnaje v Palermu Petra Martičová je nejvýše nasazenou tenistkou turnaje v Palermu autor: Reuters
Před restartem tenisové sezony v Palermu po pětiměsíční přestávce zaviněné pandemií koronaviru byly všechny testy na covid-19 negativní. Hráčky i další účastníci turnaje jich podstoupili více než 400. Testování bude pokračovat i během celé akce, kterou už dnes zahájí kvalifikace.

Kvůli obavám z nákazy odstoupila ještě před začátkem řada tenistek v čele s dvojnásobnou granslamovou šampionkou Rumunkou Simonou Halepovou, lotyšskou vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou či Britkou Johannou Kontaovou.

Nejvýše postavenou hráčkou žebříčku bude v Palermu Chorvatka Petra Martičová, světová patnáctka. Dalšími zajímavými jmény v pavouku jsou Řekyně Maria Sakkariová, Estonka Anett Kontaveitová, Chorvatka Donna Vekičová nebo loňská finalistka French Open Markéta Vondroušová.

Kvůli přísným bezpečnostním opatřením bude při zápasech méně čárových rozhodčích i sběračů míčků než obvykle. Velmi omezený bude i počet diváků v hledišti.

Mužský okruh se znovu rozběhne až v New Yorku, kde by se mělo hrát od 20. do 28. srpna. O tři dny později začne na témže místě US Open.

V ohrožení je turnaj v Madridu, který byl kvůli pandemii koronaviru odložen na polovinu září. Kvůli nárůstu pozitivních případů ve Španělsku doporučili hygienici organizátorům, aby klání zrušili. Rozhodnout by se mělo v nejbližších dnech.

Antukový turnaj v Madridu měl být pro tenisty jednou z hlavních příprav na French Open, které by mělo začít 27. září.

US Open se neruší. Dokážeme zajistit vaše zdraví, ujišťují pořadatelé US Open se neruší. Dokážeme zajistit vaše zdraví, ujišťují pořadatelé Čtěte zde
reklama