reklama

"Všichni mě chtějí využít, ztratil jsem radost ze hry." Kyrgios přiznal stavy úzkosti

Nick Kyrgios Nick Kyrgios autor: Reuters
Australský tenisový bouřlivák Nick Kyrgios v rozhovoru pro list Sunday Telegraph uvedl, že bojuje s vnitřními démony a úzkostí. Pětadvacetiletý vítěz šesti turnajů ATP považuje tenis za mimořádně osamělý sport.

"Na kurtu jste sami. S nikým nemůžete mluvit. Musíte najít řešení na všechno sami. S tím mívám problémy. Myslím, že lidé vůbec netuší, jak osamělý sport tenis je," řekl Kyrgios, jenž je proslulý svými výbuchy vzteku na kurtu a nevybíravými výroky.

Navrátilová se rozbrečela, LeBron se směje Trumpovi. Tak sport prožívá americké volby Navrátilová se rozbrečela, LeBron se směje Trumpovi. Tak sport prožívá americké volby Prohlédněte zde

"Jednou jsem se na turnaji v Šanghaji probudil, byly čtyři hodiny odpoledne a já jsem stále ležel v posteli se zataženými závěsy. Nechtěl jsem vidět denní světlo," vyprávěl Kyrgios.

Podle svých slov se cítil jako na osamělém a temném místě. "Měl jsem pocit, že se nikdo nezajímá o mě jako o člověka. Všichni mě berou jako tenistu a chtějí mě využít. Ztratil jsem radost ze hry a věci se mi začaly vymykat z rukou," uvedl Kyrgios, jenž dostal loni na turnaji v Cincinnati za nevhodné chování pokutu 113.000 dolarů a označil mužskou tenisovou organizaci ATP za zkorumpovanou.

Aktuálně 45. hráč světového žebříčku letos hrál naposledy v únoru v Acapulcu, po koronavirové pauze se do tenisového dění nezapojil. "Chybí mi to, ale tenis není celý můj život. Jsem doma s rodinou a s přítelkyní a pracuji na své nadaci," řekl Kyrgios, jenž má charitativní organizaci pomáhající znevýhodněným dětem.

reklama