reklama

Všichni na okruhu tě nenávidí, volal loni Murray na Rosola. Teď z něho má na US Open respekt

Podívejte se na zmiňovaný incident z Mnichova. youtube.com
Tenisté Lukáš Rosol a Andy Murray se nemají moc v lásce. Tedy alespoň v loňském duelu v Mnichově to dokázali, když Brit na českého hráče volal: "Nikdo na okruhu tě nemá rád, všichni tě nenávidí." V úterý se potkají v prvním kole US Open a fanoušci čekají, zda to bude na kurtu opět jiskřit.

New York – Ani jeden z nich není svatoušek. Když se potkají na kurtu, pořádně to jiskří a nakonec to vždy skončí výsledkem 4:6, 6:3, 6:2 z pohledu Brita. Tentokrát se ale Andy Murray s Lukášem Rosolem střetne na US Open, hraje se na tři vítězné sety, a tak skóre bude určitě vypadat jinak. Na peprné první kolo světové dvojky se ale těší celá tenisová veřejnost.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Všichni totiž mají v živé paměti napínavou čtvrtfinálovou bitvu v Mnichově, během které Rosol do Murrayho ramenem strčil při výměně stran a ten mu za to na dvorci řekl: "Nikdo na okruhu tě nemá rád, všichni tě nenávidí."

Není divu, že to čerstvému olympijskému vítězi novináři hned po pátečním losu připomněli. On se ale dušoval, že incident už je dávno zapomenut. "Hned po zápase v šatně jsme si promluvili a vyříkali si to. Teď jsme v pohodě," citovala Murrayho slova BBC.

Sám tvrdí, že vlastně o nic moc nešlo. "To strčení ramenem se mi nelíbilo, tak jsem mu to při následujícím míči dal najevo, to je vše," dodává.

Ani Rosol už se k této události nechce moc vracet. "Máte nějaké další otázky? Na tohle nechci odpovídat," řekl novinářům. Nakonec ale dodal: "Jsme dobří přátelé, tehdy to bylo něco o ničem".

Rosolovi patří na okruhu až 81. příčka, Brit ho navíc v obou vzájemných duelech porazil, i když vždy musel otáčet. Možná i proto o něm nyní jako o prvním protivníkovi na US Open mluví s velkým respektem.

Murray: Je to silný chlap, hodně riskuje

"Je to opravdu těžký protivník, silný chlap, jde si pro údery a hodně riskuje. Už se postaral o některá překvapení na grandslamech, všichni si určitě pamatují jeho vítězství nad Rafou na Wimbledonu," připomněl Murray Rosolův slavný triumf v All England Clubu, kdy jako stý hráč světa vyřadil ve druhém kole světovou dvojku.

"To už je historie. Samozřejmě si na ten zápas pamatuju, ale nemůžu si z něho pro úterní zápas nic vzít. Nadal je levák, já byl tehdy o čtyři roky mladší. Teď jsem zkušenější a Andy hraje úplně jinak," prohlásil Rosol.

Právě Nadal by mohl vyprávět, jaký provokatér český tenista je. Před dvěma lety opět na Wimbledonu brněnský rodák při výměně stran povalil schválně láhve s pitím, které má vždy Španěl z pověrčivosti vyskládané u lavičky. Rosolovi to ale tehdy nebylo nic platné, tentokrát s favoritem prohrál.

A tak se diváci logicky těší, jak se k sobě budou bouřlivák Murray a provokatér Rosol v úterý chovat. Už po losu někteří novináři označili tento duel jako ten nejzajímavější ze všech nalosovaných prvních kol. Čeští diváci si ale budou muset přivstat, na řadu se totiž dostane až někdy mezi druhou a třetí hodinou ráno středoevropského času.

reklama