reklama

Vyškrtnutí vozíčkářů z US Open? Nechutná diskriminace, rozčiluje se šampion

Australin Open Australin Open autor: Reuters
Australský paralympijský šampion Dylan Alcott zkritizoval postup pořadatelů tenisového US Open, kteří se rozhodli uspořádat letošní grandslam v okleštěné podobě bez soutěže vozíčkářů.

Podle dvojnásobného vítěze newyorského turnaje ve dvouhře a obhájce titulu ve čtyřhře je takový postup "nechutná diskriminace".

Pořadatelé ve středu představili plán omezení, která budou US Open od 31. srpna provázet. Vedle kompletního zrušení soutěží vozíčkářů se nebude hrát ani turnaj juniorů, kvalifikace dvouher a smíšená čtyřhra, na polovinu bude okleštěný i pavouk čtyřher.

"Myslel jsem, že jsem udělal dost pro to, abych se kvalifikoval - 2x šampion, číslo 1 ve světovém žebříčku. Bohužel mi schází ta jediná věc, na níž záleží - schopnost chodit. Nechutná diskriminace," napsal na twitteru Alcott, jenž má ve sbírce celkem deset grandslamových titulů.

Ředitelka turnaje Stacey Allasterová při tiskové konferenci konstatovala, že pořadatelé by nebyli schopni vyšší počet účastníků zvládnout a zajistit jim bezpečí. S hráči ale podle Alcotta nikdo situaci nekonzultoval. "Ať mi nikdo neříká, že jsem více ohrožený. Ano, jsem invalidní, to ale neznamená, že jsem nemocný," ohradil se.

reklama