reklama

Vyšťavený Djokovič prohrál s vlastní kopií a opět trpí bolestmi. Je to už frustrující, říká

Novak Djokovič Novak Djokovič autor: Reuters
Srb Novak Djokovič prohrál v osmifinále Australian Open s jihokorejským zázrakem a přiznal, že už ho opět limitoval loket.

Melbourne/Praha - Jako by stál před zrcadlem a míčky mu vracel jeho vlastní a mladší obraz. Srb Novak Djokovič ale nedisponuje kouzelnými předměty, ani nenašel recept na elixír mládí. To pouze v osmifinálovém duelu Australian Open narazil na houževnatého Jihokorejce Čong Hjona, který ho přehrál 3:0 na sety. 

Propracovaná defenziva, skvělé nohy a neuvěřitelná bojovnost, přesně tyhle aspekty hry zdobily rodáka z Bělehradu ještě před pár lety, kdy překypoval zdravím a vyhříval se na tenisovém trůnu coby světová jednička. V pondělí okusil vlastní medicínu od teprve jednadvacetiletého hráče, který nezastírá, že právě Djokovič pro něho byl vždy velkým vzorem.

"Musím mu pogratulovat, hrál úžasně, předvedl skvělý výkon a na kurtu byl lepším hráčem. Vítězství si zasloužil o tom není sporu," nechal se slyšet třicetiletý Srb.

Svěřenec Radka Štěpánka a Andreho Agassiho po zápase dlouho s mladým talentem rozmlouval a gratuloval mu. "Byl neskutečný, přeju mu jen to nejlepší. Hraje podobně jako já, má na to být jednou tenistou první světové desítky. Je to jen na něm, ale má můj respekt, protože to je opravdu pracovitý kluk," chválil Djokovič nyní 58. hráče světa.

Zároveň ale přiznal, že ho v zápase bolel a limitoval bolavý loket, kvůli kterému loni po Wimbledonu předčasně ukončil sezonu a dlouho ho léčil. "Nebylo to dobré, na konci prvního setu to začalo víc bolet a musel jsem se s tím prát až do konce zápasu," uvedl Srb.

Nad skrečí utkání ale nepřemýšlel. "Cítil jsem, že bolest není pořád tak velká, abych musel zápas přerušit. I když hlavně při servisu mě to limitovalo, což je proti Čongovi, který vrátí spoustu míčků, obrovská nevýhoda," prohlásil.

Konec v osmifinále i proto nehodnotí úplně tragicky. "Jsem v první řadě vděčný za to, že jsem tu vůbec mohl hrát, protože jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli to půjde. Samozřejmě mě mrzí, že končím v osmifinále, ale okolnosti jsou takové, jaké jsou, musím to přijmout," dodal.

Sám prý ale před startem úvodního grandslamu věřil, že na turnaji dokáže zdravotně vydržet sedm bitev klidně až do finále. Ale nepotvrdilo se to.

"Jako profesionální sportovec si na určitou úroveň bolesti zvyknete, myslel jsem, že to zvládnu. Ale už bych nerad mluvil o zranění, nechci brát Čongovi kredit za vítězství, které si zasloužil," upozornil i proto, že sám by si za stavu 0:2 na sety i přes bolest klidně troufl na obrat.

"Vím, že on moc dlouhých zápasů v kariéře nehrál, a věřil jsem, že tam by mohla přijít má šance. V klíčových chvílích ale zahrál skvěle," opět vyzdvihl Djokovič senzačního čtvrtfinalistu.

Na tiskové konferenci mu jeden z redaktorů připomněl jeho někdejší výrok o tom, že "vlk drápající se na kopec je hladovější než ten, který už na něm stojí" a bývalé jedničky se zeptal, v jaké roli se po porážce od outsidera Čonga cítí. 

"Jsem jedním z těch vlků, co se drápají nahoru, respektive snaží se drápat," rozesmál místnost srbský tenista. "Ale dokážu si představit, jak se cítí, je mladý, hraje na velikém stadionu, nemá co ztratit, má spoustu energie a motivace."

Nyní si rozbolavělý a vyšťavený Djokovič sedne s týmem a vyhodnotí, jak dál postupovat. "Musíme to probrat, zjistit, jak loket vypadá a co bude nejlepší. V posledních týdnech jsem odehrál spoustu tenisu. Musím říct, že je to ale hodně frustrující tak dlouho se léčit a pořád nebýt stoprocentní. Ale dělám maximum, protože tenhle sport miluju," řekl.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde
reklama