reklama

Wawrinka neobhájí titul na US Open, předčasně ukončil sezonu

Stan Wawrinka Stan Wawrinka autor: Reuters
Stan Wawrinka musí na operaci kolene, a tak nebude moc obhajovat titul na US Open.

Bern - Švýcarský tenista Stan Wawrinka nebude kvůli zranění levého kolena obhajovat na posledním grandslamu sezony US Open loňský titul. Čtvrtý hráč světového žebříčku půjde na operaci a letos si už nezahraje.

"Se smutkem musím oznámit, že jsem po konzultaci se svým týmem a lékařem musel udělat těžké rozhodnutí podstoupit lékařský zákrok kolena. Byla to jediná možnost, jak zajistit, abych ještě mohl mnoho let hrát na nejvyšší úrovni," uvedl dnes na facebooku dvaatřicetiletý Wawrinka, jenž má ve sbírce také tituly z French Open a Australian Open.

Rodák z Lausanne postoupil v červnu do finále Roland Garros, kde prohrál s Rafaelem Nadalem. Na trávě pak odehrál pouze dva zápasy - hned na úvod vypadl jak na přípravném turnaji v londýnském Queen's Clubu, tak senzačně ve Wimbledonu. Ve středu Wawrinka oznámil, že vynechá turnaje Masters v Montrealu a Cincinnati, nyní ukončil sezonu úplně.

I am sad to announce that after talking with my team and doctor I had to make a difficult decision to undergo a medical intervention on my knee. This was the only solution to make sure I will be able to compete at the top level for many more years. This is obviously extremely disappointing, but I’m already looking ahead and planning my recovery. I love this sport and I will work hard to get back to my top level and play many more years. I also want to take this opportunity to thank my fans for sending plenty of messages of support during the last couple of days. I will see you all in 2018!

Zveřejnil(a) Stan Wawrinka dne 04. Srpen 2017

"Je to samozřejmě obrovské zklamání, ale už se koukám dopředu a plánuju rekonvalescenci. Miluju tenhle sport a budu tvrdě makat na tom, abych se dostal zpět na svou maximální úroveň a hrál ještě mnoho let. Těším se na vás v roce 2018!" napsal muž, jenž v uplynulých třech letech vyhrál vždy po jednom grandslamovém titulu.

Wawrinkovo oznámení přišlo týden poté, co kvůli zraněnému lokti předčasně ukončil sezonu poražený finalista z loňského US Open Novak Djokovič ze Srbska.

Voráček trumfl Čecha. A jak si v top 10 nejlépe placených českých sportovců vedou Jágr či Plíšková? Voráček trumfl Čecha. A jak si v top 10 nejlépe placených českých sportovců vedou Jágr či Plíšková? Prohlédněte zde
reklama