reklama

Wimbledon obětí vlastního úspěchu, řešení se hledá. A Tomic? Za něj je mi trapně, řekl Henman

Jedním z hráčů, kteří v prvním kole skrečovali, byl Nick Kyrgios. Ten ale aspoň odehrál dva sety. Jedním z hráčů, kteří v prvním kole skrečovali, byl Nick Kyrgios. Ten ale aspoň odehrál dva sety. autor: Reuters
Sedm tenistů vzdalo zápas prvního kola Wimbledonu. A odvezlo si tučné startované. Vedení slavného turnaje se s takovou situací nehodlá do budoucna smířit.

Londýn (od zvláštního zpravodaje) - Hned sedm tenistů vzdalo utkání prvního kola Wimbledonu. Jeden další ho sice dohrál, ale jak přiznal, nudil se. Přesto si za účast všichni odvezli 35 tisíc liber, tedy v přepočtu kolem milionu korun. Ačkoli divákům někteří z nich nenabídli takřka nic. 

Vedení legendárního grandslamu teď řeší, co s tím. Do budoucna chce podobné ostudě za každou cenu zamezit.

Pomoz mi, Sorano, prosila Matteková. Ale pomoc nepřicházela. Všichni zamrzli, vyprávěla Rumunka Pomoz mi, Sorano, prosila Matteková. Ale pomoc nepřicházela. Všichni zamrzli, vyprávěla Rumunka Čtěte zde

"Co se stalo v prvním kole, pro mě bylo velkým zklamáním. Obzvlášť dva jednosetové zápasy na centrálním kurtu hned za sebou," připomněl bývalý hráč a nyní jeden z wimbledonských funkcionářů Tim Henman příčinu rozezlení velkého množství diváků.

Martin Kližan a vzápětí Alexander Dolgopolov v úterý vzdali na začátku druhé sady dvěma favoritům, Novaku Djokovičovi a Rogeru Federerovi. 

"Tím problémem je systém našich prize money a fakt, že kluci a dívky tvrdě pracují na tom, aby si na Wimbledonu zahráli. Pravda také je, že prohrát v prvním kole je pro ně pořád velmi lukrativní," řekl Henman při setkání s médii.

A tvrdě se pustil do Bernarda Tomice. Mladý Australan pobouřil vyjádřením po své třísetové prohře s Němcem Mischou Zverevem. "Abych se přiznal, trochu jsem se tam nudil," řekl na tiskové konferenci, což vedlo novináře k otázce, jestli v tom případě nechce vrátit svou odměnu. To Tomic důrazně odmítl. "Všichni přece pracujeme pro peníze," reagoval.

Asi je tu něco ve vzduchu, řekla Plíšková o dalším wimbledonském selhání. Post jedničky ji nezajímá Asi je tu něco ve vzduchu, řekla Plíšková o dalším wimbledonském selhání. Post jedničky ji nezajímá Čtěte zde

Henman jeho chování odsoudil. "Je mi za něj trapně. Má privilegium být na největším a nejlepším turnaji na světě a řekne, že je znuděný. Pro to nemám pochopení," vysvětlil.

Mezinárodní tenisová federace Tomicovi vyměřila pokutu ve výši zhruba třetiny jeho wimbledonské odměny.

Wimbledon se v posledních letech snaží hráče podpořit. Někteří z nich jsou totiž z odměny, kterou dostanou za účast v prvním kole, schopni finančně pokrýt celý zbytek tenisové sezony. Logicky tak do turnaje nastoupí i vědomě zranění, aby o své jisté peníze nepřišli.

"Naším úkolem ale bude najít nějaký kompromis. Aby si hráči vydělali, ale zároveň aby nezabírali místo těm, kteří jsou zdraví a skutečně se chtějí v prvním kole rvát o výsledek," vysvětlil čtyřnásobný semifinalista Wimbledonu.

Wimbledonské Waterloo. Plíškovou zadusil vlastní strach, Kvitová potřebuje zapomenout na pohádky Wimbledonské Waterloo. Plíškovou zadusil vlastní strach, Kvitová potřebuje zapomenout na pohádky Čtěte zde

Henman, někdejší čtvrtý hráč světa přiznal, že řešení zatím nezná. "Ale nějaké prostě najít musíme. Řekl bych, že Wimbledon je tak trochu obětí svého vlastního úspěchu."

140 let starý londýnský grandslam se dost možná bude inspirovat pravidlem zavedeným na ATP. Zraněný hráč se může odhlásit před turnajem, a přesto dostane zaplaceno za účast v prvním kole. Tenisté mají povoleno takto postupovat dvakrát během sezony a jejich místo zaujme lucky loser z kvalifikace. Ten dostane peníze, jen pokud postoupí do druhého kola.

Na grandslamy se takový postup zatím nevztahuje, Henman však uznal, že podobné pravidlo může být prospěšné a Wimbledon bude uvažovat o jeho využití.

Horor na Wimbledonu. Matteková v krutých bolestech volala o pomoc, Šafářová se rozplakala Horor na Wimbledonu. Matteková v krutých bolestech volala o pomoc, Šafářová se rozplakala Čtěte zde
reklama