reklama
17:40 • Wimbledon • 1. kolo
2:0
6:4 6:2
Petra Kvitová na turnaji ve Suttgartu 2019
Petra Kvitová
Ons Jabeurová na French Open 2017
Ons Džabúrová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 1. kola Wimbledonu mezi Petrou Kvitovou a Ons Jabeurovou. Zápas začne zhruba v 17:40. 

Wimbledonský All England Club je připraven na další českou tenistku. Do hry naskočí za pár minut dvojnásobná vítězka nejslavnějšího turnaje Petra Kvitová. Ta se bude snažit několik svých kolegyň. Včera se totiž do druhého kola probojovaly Karolína Plíšková, Marie Bouzková i Karolína Muchová. Neuspěla jen zraněná finalistka French Open Markéta Vondroušková. Dnes bojovali od dvanácti hodin také Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková. A obě české hráčky dokázali proklouznout do druhého kola. Starší z tenistek Barbora Strýcová přehrála 2:0 Ukrajinku Tsurenkovou, Siniaková pak otočila duel s Ruskou Alecandrovovou. Na kurtu 16 nyní bojuje i Tomáš Berdych proti vítězi z Eastbourne Tayloru Fritzovi.

Kvitová by za normálních okolností patřila k favoritkám turnaje. Hru na trávě miluje, nejrychlejší povrch ji sedí. Jenže před londýnským turnajem neabsolvovala jediný přípravný turnaj. Kvůli zranění ruky vynechala české tenistka dokonce i antukový grandslam v areálu Rolanda Garrose. Při přípravě na Wimbledon navíc vstoupila české hráčce do cesty ještě viróza. "Příprava je to tragická, co si budeme povídat. Prostě hodně zajímavý Wimbledon," vyprávěla Kvitová v All England Clubu zastřeným hlasem jasně vypovídajícím o tom, jak se cítí.

Za sebou měla první ostřejší trénink, na kterém už musela zkusit naplno zatížit poškozené předloktí. Ruka vydržela. Co se ale může stát během soutěžního zápasu, si raději nechce nikdo představovat.

 

"Všichni se bojí, co to udělá. Zátěž bude najednou hrozně veliká. Utěšuje mě, že mám rýmu a kašel, odvádí to myšlenky od té ruky," snažila se Kvitová brát situaci s humorem. Její kouč Jiří Vaněk už byl vážnější: "Vůbec nevíme, co se s tím může dít. Hlavně, aby zůstala zdravá, protože se toho všichni trochu bojíme. Budeme rádi, když ten zápas přežije."

Ale ani soupeřka české tenistky nepřijela v optimálním zdravotním stavu. Tunisanka Ons Džabúrová sice v Eastbourne zářila a dokázala vyhrát čtyři utkání včetně duelu s domácí Johannou Kontaovou. V semifinále měla hrát s bývalou jedničkou Angelique Kerberovou, jenže kvůli zranění do utkání s německou favoritkou nenastoupila. Zřejmě se chtěla i šetřit právě na wimbledonský turnaj. Bude tak zajímavé sledovat, jestli některá z hráček bude indisponovaná či nikoliv. A hlavně jak moc to ovlivní jejich výkon.

Hráčky už se nějakou dobu rozehrávají na kurtu a za pár minut boj začne. 

Půjde o první střetnutí těchto dvou tenistek, zřejmě tak chvílí potrvá, než hráčky zjistí, co na tu druhou platí. 

Utkání na kurtu číslo 3 začne. Na servisu odstartuje česká tenistka. 

0:15

První míček pro Tunisanku, když jí hodně pomohla páska. 

15:15

Přímý bod ze servisu české tenistky. 

30:15

Dobrým dlouhým bekhendemsi Kvitová vynutila chybu Džabúrové. 

40:15

Po dalším dobrém podání rychlý přechod dopředu a zisk dalšího bodu pro Kvitovou. 

1:0 Kvitová získává gem

První hru na podání česká hráčka zvládla. 

15:0

Džabúrová ale ukazuje, že si taky umí pomoct prvním servisem a získávat přímé body. 

30:0

Druhý přímý bod Tunisanky v řadě. 

40:0

Tentokrát sice musela do výměny přes druhý servis, Kvitová však return poslala jen do pásky. 

1:1 Džabúrová získává gem

Tunisanka v poklid také drží svůj servis. 

15:0

Přímý bod z podání české hráčky. 

30:0

A stejně si pomáhá Petra Kvitová i k dalšímu bodu. 

30:15

Dobrý servis nepodpořila Kvitová druhým úderem, forhend skončil za boční lajnou. 

Tomáš Chudý
2. 7. 2019
reklama